Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Ulice

Zamknęli Szamoty, zbudują tunel pod stacją

Ulice

Prace na budowie Nowolazurowej fot. ZMID

W sobotę rano zamknięty został fragment ulicy Szamoty na odcinku od ulicy Traktorzystów do ulicy Posag 7 Panien. Wyłączenie z ruchu tego odcinka jest potrzebne dla przeprowadzenia prac związanych z budową ul. Nowolazurowej.

Zamknięcie ulicy umożliwi przebudowę mediów podziemnych oraz budowę tunelu w rejonie stacji kolejowej Warszawa Ursus Północny. Ruch na ulicy Szamoty zostanie przywrócony po wybudowaniu ulicy Nowolazurowej.

Proponowane objazdy prowadzą ulicami: Traktorzystów – Jagiełły – Lalki – Gierdziejewskiego – Posagu 7 Panien. Dojazd do Centrum Handlowego będzie odbywał się od strony ul. Traktorzystów. W związku z realizacją tej inwestycji zamknięty jest też fragment ul. Świerszcza między ulicami Obywatelską i Chrościckiego. Objazd prowadzi ulicami Obywatelską i Chrościckiego.

Przedłużenie Lazurowej docelowo do S8

Ulica Nowolazurowa, czyli przedłużenie ul. Lazurowej, na tym etapie prac powstaje pomiędzy Alejami Jerozolimskimi a ul. Chrościckiego. Wykonawcą na zlecenie Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych jest firma Strabag.

Pierwszy fragment ma być gotowy w końcu 2012 r. W kolejnych etapach powstanie odcinek od ul. Chrościckiego do trasy S8. Będzie to droga o dwóch jezdniach po dwa pasy ruchu, z wiaduktami nad terenami kolejowymi (oraz tunelem) i dwupoziomowymi skrzyżowaniami z ul. Połczyńską i ul. Górczewską.

Mapy dostarcza Targeo.pl

js/roody

Pozostałe wiadomości