Z poślizgiem, ale otwarta. Kierowcy mogą jeździć Targową


Niemal trzy lata warszawiacy czekali na ponowne otwarcie ulicy Targowej na odcinku od Kłopotowskiego do Ratuszowej. - Ulica jest przejezdna - relacjonuje w piątek rano reporter tvnwarszawa.pl.

Do dyspozycji kierowców na Targowej oddano w stronę Kijowskiej, po trzy pasy ruchu (przy skrętach cztery). Natomiast w kierunku przeciwnym od dwóch do trzech.

Wróciła komunikacja

Choć otwarcie Targowej zapowiadano na czwartek na godzinę 22.00, drogowcom nie udało się zdążyć z pracami do tej godziny. - Służby nadal nie mogą sobie poradzić z ustawienie sygnalizacji świetlnej. Nic nie zapowiada, że Targową uda się otworzyć w ciągu najbliższych kilku minut - relacjonował z Targowej Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Komunikacja miejska także wróciła na Targową. Przez odbudowaną ulicę kursują autobusy linii 120, 125, 135, 162, 166, 169, 170, 226, 509 i 517. W nocy z piątku na sobotę wejdą w życie zmiany w komunikacji nocnej.

Oddana z poślizgiem

Ulica miała być otwarta już we wtorek, razem ze Świętokrzyską, Prostą i Sokolą. Jednak na prośbę ZTM-u związaną z koordynacją komunikacji miejskiej, otwarcie przesunięto o jeden dzień. W środę okazało się, że tego terminu też nie uda się dotrzymać.

- Nasz podwykonawca poinformował nas, że w trakcie transportu uszkodzony został sterownik od sygnalizacji świetlnej. W związku z tym nie chcieliśmy ryzykować, że arteria zostanie oddana bez działającej sygnalizacji świetlnej i przesunęliśmy o jeden dzień jej otwarcie - informował Mateusz Witczyński, rzecznik spółki budującej centralny odcinek II linii metra. Chociaż w czwartek o 22.00 wciąż była zamknięta, w piątek rano ruch odbywał się już bez przeszkód.

Na tramwaje poczekamy

Tramwaje mają powrócić na Targową dopiero po 20 października. Jak pisze jednak w czwartek, na podstawie nieoficjalnych informacji, "Gazeta Stołeczna" - nie wszystkie, tylko 3 i 25 oraz 13 i 26. Według gazety, na objeździe do wiosny 2015 mają pozostać linie 4, 20 i 23.

Targowa na była zamknięta dla ruchu od 15 października 2011 roku.

TAK WYGLĄDAŁO OTWARCIE ULICY ŚWIĘTOKRZYSKIEJ:

Świętokrzyska otwarta
Świętokrzyska otwartaTVN24

jb/ran

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości