Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE WIADUKTU TRASY ŁAZIENKOWSKIEJ

- Z uwagi na warunki atmosferyczne zamknięcie północnego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej nastąpi w sobotę przed południem - przekazała nam Małgorzata Gajewska, rzeczniczka prasowa Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta. Już w piątek uruchomiona zostanie część buspasów wytyczonych na czas remontu.

TVN Warszawa | Ulice

Pijany pojechał hulajnogą po alkohol. "Kupił prawdopodobnie najdroższe wino w swoim życiu"

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Nowe mandaty
Nowe mandatyTVN Turbo
wideo 2/5
TVN TurboNowe mandaty

Policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Latowicz w powiecie mińskim. - Będąc nietrzeźwym, pojechał po nie elektryczną hulajnogą na stację paliw. Za jazdę hulajnogą z "promilami" dostał mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych - poinformowała policja, zauważając, że to mężczyzna "kupił prawdopodobnie najdroższe wino w swoim życiu".

Jak przekazał podkom. Marcin Zagórski z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, do zdarzenia doszło 6 stycznia. Policjanci z Wydziału ruchu drogowego w miejscowości Wielgolas zatrzymali do kontroli kierującego elektryczną hulajnogą. - Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego niemal promil alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili mężczyznę w policyjnym rejestrze, ma dożywotni zakaz jazdy pojazdami mechanicznymi - opisał policjant.

Mundurowi ustalili, że 42-latek z gminy Latowicz chciał wyświadczyć koledze przysługę i wybrał się na stację paliw kupić mu wino. - Prawdopodobnie może to być jego najdroższe wino w życiu, ponieważ policjanci za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości nałożyli mandat karny w wysokości dwóch i pół tysiąca złotych, zgodny z nowym taryfikatorem - podsumował Zagórski.

Od 2022 roku wyższe mandaty

Znowelizowana ustawa Prawo o ruchu drogowym oraz zmiana w kodeksie wykroczeń obowiązują od 1 stycznia 2022 roku. Regulacja podwyższa m.in. maksymalną wysokość grzywny, którą może nałożyć sąd - z 5 do 30 tysięcy złotych oraz zwiększa wysokość mandatów, jakie nałożyć może policjant - z 500 do 5 tysięcy złotych, a przy zbiegu wykroczeń do 6 tysięcy złotych.

Nowy taryfikator mandatów już obowiązuje. Co z punktami karnymi?>>

Nowe stawki mandatów zostały określone w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów zmieniającym rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń.

Mandaty za wybrane wykroczeniaPAP/Maciej Zieliński

O skuteczności nowych przepisów kierowcy przekonali się już wraz z początkiem nowego roku. Jak informowaliśmy na tvnwarszawa.pl, policjanci karali kierowców i rowerzystów. Wśród zatrzymanych kierowców był taki, który przekroczył prędkość o 71 kilometrów na godzinę. Inny w centrum miasta pędził 116 kilometrów na godzinę. Z kolei rowerzysta z Legionowa w trakcie policyjnej kontroli "wydmuchał" 0,7 promila. Dostał mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości