TVN Warszawa | Ulice

Ciężarówka z piachem przewróciła się na samochód osobowy

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke,kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Ciężarówka z piachem wywróciła się na zaparkowane auto osobowe
Mateusz Szmelter / tvnwarzawa.pl Ciężarówka z piachem wywróciła się na zaparkowane auto osobowe

Na budowie przy skrzyżowaniu Wawrzyszewskiej i Świętego Stanisława ciężarówka z piachem wywróciła się na zaparkowany samochód osobowy. Strażacy przekazali, że nikomu nic się nie stało. Auto jest zmiażdżone.

- W pobliżu budowy samochód ciężarowy typu kiper (chodzi o tzw. wywrotkę - red.) wywrócił się na bok, centralnie na zaparkowany samochód osobowy. Nie ma osób poszkodowanych, trwa jeszcze akcja strażaków. Na miejscu są dwa zastępy straży pożarnej oraz dwa kolejne, specjalistyczne, które pomogą postawić ciężarówkę na koła - przekazał nam po godzinie 9 Michał Konopka ze stołecznej straży pożarnej.

Gabriela Putyra z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji przekazała, że policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu o godzinie 7.15. - Ciężarówka, podczas wyładowywania piasku, spadła na zaparkowanego lexusa. Nikomu nic się nie stało. Kierowca był trzeźwy. Mogą być jeszcze chwilowe utrudnienia na ulicy Wawrzyszewskiej. Zdarzenie będzie rozliczane jako kolizja - podała nam przed godziną 10 policjantka.

Mateusz Szmelter z tvnwarszawa.pl powiedział, że Wawrzyszewska na czas akcji strażaków była całkowicie nieprzejezdna. - Na miejscu pracowała grupa techniczna strażaków. Stawiali ciężarówkę na koła za pomocą dźwigu i stabilizatora, by auto ponownie się nie przewróciło. Dodatkowo strażacy przeszukali jeszcze wrak samochodu osobowego, by upewnić się, że nikogo nie było w środku - relacjonował nasz reporter.

Do wypadku doszło przy budowie osiedla Wola Skwer. W rozmowie z tvnwarszawa.pl Andrzej Miś, rzecznik prasowy inwestora - firmy Spravia potwierdził, że w zdarzeniu uczestniczył pojazd jednego z podwykonawców. - Miał miejsce wyładunek i rzeczywiście, w wyniku awarii technicznej, samochód budowlany przewrócił się na auto osobowe - podał.

Jak dodał zdarzenie zostało już rozliczone przez policję i sprawą zajmą się teraz najpewniej ubezpieczyciele. Ulica została już posprzątana. Wykonawca inwestycji ma zabezpieczyć uszkodzonego lexusa do momentu zjawienia się na miejscu właściciela pojazdu.

Autor:katke,kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości