Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

TVN Warszawa | Ulice

Zwężona Anielewicza, wyłączona część Górczewskiej, most Poniatowskiego bez tramwajów

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Shutterstock / UM WarszawaW weekend utrudnienia na warszawskich ulicach

Budowa ronda na skrzyżowaniu Anielewicza z Karmelicką, naprawa rozjazdów na rondzie Waszyngtona czy prace wodociągowe w Ursusie. Od piątku do wtorku drogowcy zaplanowali szereg prac na stołecznych ulicach. Szykują się utrudnienia i objazdy.

Jak poinformował ratusz, na skrzyżowaniu Anielewicza z Karmelicką drogowcy budują rondo, na którego obwodzie powstaje jednokierunkowa droga dla rowerów. Na odcinku między ulicami Okopową a Karmelicką wyznaczają po obu stronach jezdni pasy rowerowe.

Objazd na AnielewiczaUM Warszawa

Zwężenie Anielewicza, prace na Górczewskiej

W weekend rozpoczną się roboty asfaltowe. "Od piątku, 13 listopada, od godz. 22 do poniedziałkowego poranka zwężona będzie jezdnia ul. Anielewicza na odcinku od ul. Okopowej do Smoczej" - zapowiedział ratusz. Ruch będzie odbywał się tylko w jednym kierunku – od ul. Okopowej w kierunku Smoczej. Objazd w przeciwnym kierunku zostanie poprowadzony ulicami: Smocza – Stawki – Okopowa. Tymi ulicami pojadą autobusy linii 111, 180, N41 i N91. Skrzyżowanie z ul. Esperanto będzie czynne.

Na styku Woli i Bemowa drążony jest tunel łączący metro. Równolegle trwa budowa hali torów odstawczych, murowanie pomieszczeń technicznych, a także wyjść z przyszłych stacji. Budowniczowie metra zapowiedzieli, że od soboty 14 listopada od godz. 20 wprowadzą zmiany w organizacji ruchu w rejonie przyszłej stacji "Ulrychów". Wyłączona z ruchu zostanie północna jezdnia Górczewskiej na odcinku pomiędzy Szańcową a zjazdem do centrum handlowego.

Organizacja ruchu Górczewskiej UM Warszawa

Zmiana lokalizacji przystanków

"Ruch w obydwu kierunkach zostanie przełożony na jezdnię południową, którą nadal będą mogły jeździć autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego, taksówki, pojazdy MTON, służby miejskie, pojazdy z identyfikatorem MW oraz posiadaczy karty parkingowej wydawanej osobom z niepełnosprawnościami" - zaznaczył ratusz. I dodał, że lokalizację zmienią przystanki autobusowe w zespołach Góralska i Białowiejska.

Z kolei ruch pieszych i rowerów zostanie poprowadzony przez teren parkingu centrum handlowego.

Połączenie z udostępnionym fragmentem południowej jezdni Górczewskiej będzie miała także Białowiejska. Dojechać do tej ulicy będzie można jezdnią prowadzącą ruch od strony centrum, a wyjazd będzie możliwy tylko w prawo, czyli w stronę centrum. Ulice Szańcowa, Przanowskiego, Mroczna i Krępowieckiego tak jak do tej pory będą mieć połączenie z fragmentem jezdni Górczewskiej, z którego można wyjechać jedynie przez Krępowieckiego do Jana Olbrachta.

Zmiany organizacji ruchu na GórczewskiejUM Warszawa

Tramwaje nie pojadą mostem Poniatowskiego

W weekend 14-15 listopada, tramwajarze zapowiedzieli naprawę rozjazdów po zachodniej stronie ronda Waszyngtona. Składy nie będą jeździły mostem Poniatowskiego. Zawieszone będzie kursowanie tramwajów linii 7 i 25. Tramwaje linii 9 i 22 dojadą tylko do pętli na pl. Starynkiewicza, a linii 24 – do pętli Banacha. Na tory wyjadą wagony uzupełniających linii tramwajowych 74 i 75, które pojadą mostem Śląsko-Dąbrowskim:

74: KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA – Kawęczyńska – al. Tysiąclecia – Kijowska – Targowa – al. Zieleniecka – al. Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK,

75: ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – rondo Żaba – 11 Listopada – Targowa – al. Zieleniecka – al. Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.

W Al. Jerozolimskich pasażerowie będą mogli skorzystać z autobusów zastępczej linii Z-9, kursującej pomiędzy pl. Narutowicza a rondem Waszyngtona.

Prace wodociągowe w Ursusie i na Pradze

W sobotę i niedzielę, 14 i 15 listopada, kontynuowane będą prace wodociągowe na ul. Posag 7 Panien. Ulica nie będzie przejezdna pomiędzy torami kolejowymi a ul. Szamoty. Objazd będzie poprowadzony ulicami Gierdziejewskiego – Balicka – Władysława Jagiełły – Traktorzystów – Szamoty. Autobusy linii 177 będą kursowały ulicami Keniga i Orląt Lwowskich, a linii 228 – ulicami Posag 7 Panien i Szamoty.

Objazd zamkniętego odcinka ul. Posag 7 Panien UM Warszawa

Od poniedziałku jednokierunkowa Szwedzka

Od poniedziałku 16 listopada na Szwedzkiej będą pracowali ciepłownicy. Jezdnia na odcinku pomiędzy ulicami Strzelecką a Stalową będzie zwężona i wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy - w stronę al. "Solidarności". Objazd w przeciwnym kierunku zostanie poprowadzony: Stalową – Konopacką – Strzelecką. Autobusy linii 135 (tylko w kierunku pl. Hallera) będą kursowały trasą: Stalowa – Inżynierska – Dąbrowszczaków. Autobusy linii nocnych N14 i N64 pojadą ul. 11 Listopada - tylko w kierunku Olesin/Chomiczówka. Prace w tym miejscu potrwają ok. dwóch tygodni.

Oprócz tego, budowane jest ponaddwukilometrowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe wzdłuż ulic Wybrzeże Szczecińskie i Wybrzeże Helskie. Powstanie też m.in. nowa jezdnia wraz z chodnikami i drogami rowerowymi. We wtorek 17 listopada, ok. godz. 11 rozpocznie się przebudowa wlotu Kłopotowskiego. W ramach tych robót jezdnia na odcinku od Panieńskiej do Wybrzeża Szczecińskiego zostanie zwężona do jednego pasa ruchu.

Pisaliśmy też o przebudowie jednego z "czarnych punktów" Ochoty:

Po trzy pasy ruchu w każdym kierunku przy skrzyżowaniu Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej
Po trzy pasy ruchu w każdym kierunku przy skrzyżowaniu Grójeckiej, Harfowej i RacławickiejMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock / UM Warszawa

Pozostałe wiadomości