TVN Warszawa | Ulice

Zaktualizowano oprogramowanie swingów. Będą wydawać przyjemniejsze dźwięki

TVN Warszawa | Ulice

Źródło:
tvnwarszawa.pl
UM WarszawaW 186 tramwajach Swing falowniki działają już ciszej

Tramwaje Warszawskie wgrały nowe oprogramowanie w 186 tramwajach Swing. Teraz wydają one cichsze i przyjemniejsze dla uszu pasażerów dźwięki.

- Charakterystyczne elektroniczne piski są już przeszłością - zaznaczył Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich. Jak przekazał, przeprogramowane zostały właśnie sterowniki aparatury energoelektrycznej, czyli tzw. falowniki. Czemu właściwie służą? - Falownik w tramwaju to urządzenie energoelektroniczne, które zasilane jest napięciem trakcyjnym i steruje ono trójfazowymi silnikami pojazdu na prąd zmienny według zaprogramowanego algorytmu - tłumaczy Dutkiewicz.

Teraz charakterystyczny świst przy ruszaniu i hamowaniu tramwaju będzie mniej słyszalny. - Wgrywanie nowego oprogramowania zakończyło się, a towarzyszyło całej serii umów na aktualizację oprogramowania w tramwajach - wskazał Dutkiewicz.

Stało się to się właśnie teraz, bo - jak zaznacza rzecznik - rozpoczął się okres gwarancyjny umowy, w którym jest czas na wprowadzenie poprawek. - Chodziło też o zmianę oprogramowania sterującego przetwornicami, a także sterowania rampami dla osób z niepełnosprawnościami. Zaktualizowaliśmy też pewne funkcje wykorzystywane bezpośrednio przez motorniczych i motornicze - dodaje Dutkiewicz.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o tym, jak wgrać e-hologram i odwiesić bilet na karcie miejskiej:

Jak wgrać e-hologram w biletomacie?
Jak wgrać e-hologram w biletomacie?ZTM

katke/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Pozostałe wiadomości