Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

TVN Warszawa | Ulice

Kierowca busa... cofał na trasie S8

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kz/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KSPCofał na trasie S8

Trasa S8. Kierujący samochodem dostawczym widzi sznur aut przed nim, więc postanawia... wycofać. Miał szczęście - inni kierowcy wyhamowali. Nikomu nic się nie stało. Ale na miejscu byli policjanci, którzy nagrali jego wyczyn.

- Policjanci warszawskiej drogówki każdego dnia spotykają się z przeróżnymi przejawami bezmyślności ze strony kierowców. Przekonanie funkcjonariuszy, że już wszystko na drodze widzieli bardzo często może być mylące, a nieodpowiedzialne zachowania kierowców nie mają końca – twierdzą funkcjonariusze wydziału drogowego Komendy Stołecznej Policji i na dowód swoich słów pokazują film.

Widzimy na nim, jak kierujący samochodem dostawczym, widząc, że pojazdy jadące przed nim zaczynają hamować, z uwagi na korek, postanawia... cofnąć na drodze ekspresowej S8 i ominąć tworzący się zator. "Wykonanie takiego manewru przez kierującego pojazdem nie dość, że jest zabronione, to przede wszystkim groziło doprowadzeniem do poważnego zdarzenia drogowego z szybko nadjeżdżającymi pojazdami" – przypominają policjanci.

Kierowca samochodu dostawczego miał szczęście. Inni prowadzący wykazali się refleksem, zahamowali.

Cała sytuacja została zaś nagrana przez wideorejestrator w policyjnym radiowozie. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę. Został ukarany mandatem.

Autor:kz/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości