TVN Warszawa | Ulice

Silny wiatr w Warszawie. Na trasie S8 przewrócił latarnię

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/b
Źródło:
PAP
Utrudnienia na S8 po tym, jak wiatr strącił latarnię
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl Utrudnienia na S8 po tym, jak wiatr strącił latarnię

W piątek w wielu regionach kraju, także w Warszawie, wieje silny wiatr. Na trasie S8 pomiędzy Głębocką a Markami przewrócił latarnię. Służby zablokowały dwa pasy ruchu.

- Dostaliśmy zgłoszenie, że latarnia się przewróciła na pasie rozdziału i blokuje dwa lewe pasy ruchu - przekazała Polskiej Agencji Prasowej dyspozytorka z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Julia Cichocka. - Zapewne wiatr uszkodził latarnię - wskazała.

- Przewracając się drasnęła przejeżdżający samochód. Na miejscu pracują służby, w tym policja - powiedział nasz reporter Mateusz Szmelter. Według niego latarnia leżała na pasie zieleni, ale ze względów bezpieczeństwa to służby zablokowały dwa pasy.

Na miejscu pracuje policja Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Korki są na jezdniach w obydwu kierunkach, zarówno w stronę Białegostoku, jak i Poznania. Według GDDKiA, utrudnienia potrwają do godziny 14.

Generalna Dyrekcja Krajowych Dróg i Autostrad na miejsce wysłała patrol.

Jak podaje tvnmeteo.pl, synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali alarmy drugiego i pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w wielu regionach kraju. Miejscami w porywach może osiągać do 100 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenia meteorologiczneIMGW

Autor:katke/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości