Duża akcja służb w centrum z powodu porzuconego kanistra. "Nie stwierdzono zagrożenia chemicznego"

TVN Warszawa | Ulice

Aktualizacja:
Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
"W centrum znaleziono pojemnik z niezidentyfikowaną cieczą"TVN24
wideo 2/2
TVN24"W centrum znaleziono pojemnik z niezidentyfikowaną cieczą"

Akcja policji i straży pożarnej na skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich z Kruczą. Na miejscu znaleziono pojemnik z niezidentyfikowaną substancją. Były duże utrudnienia w ruchu.

Jak relacjonował reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz, około 14 policja odebrała informację o znalezionym pojemniku z podejrzaną substancją. - Aleje Jerozolimskie od Kruczej w stronę Wisły są zablokowane. Służby wyłączyły kilkusetmetrowy odcinek – mówił.

Informację potwierdzili strażacy. - W pobliżu kantoru znaleziono pięciolitrowy kanister z płynem. Na miejscu jest jeden zastęp straży pożarnej. Zabezpieczamy teren – przekazał Michał Konopka ze stołecznej straży pożarnej. Dodał, że Aleje Jerozolimskie zostały zablokowane w kierunku Pragi dla ruchu kołowego i tramwajowego.

Przed godziną 15 Artur Węgrzynowicz przekazał, że na miejsce dotarła grupa ratownictwa chemicznego straży pożarnej. - Już wiadomo, że substancja w kanistrze pozostawionym przed wejściem do kantoru nie była niebezpieczna – poinformował z kolei po godzinie 16 reporter TVN24 Jan Piotrowski. Straż pożarna potwierdziła jego ustalenia. - Nie stwierdzono żadnego zagrożenia chemicznego – poinformował Konopka.

Jak na razie nie wiadomo jednak, jaka substancja znajdowała się w kanistrze. Piotrowski poinformował, że strażacy z grupy ratownictwa chemicznego zabrali już pojemnik. Około 16.45 ruch został wznowiony.

Autobusy na objazdach

O utrudnieniach ostrzegał Zarząd Transportu Miejskiego. "Autobusy linii 109, 117, 127, 128, 158, 171, 175, 507 i 521 zostały skierowane na trasy objazdowe. Tylko w kierunku Pragi: od skrzyżowania Al. Jerozolimskie / Krucza – Krucza – Piękna – Al. Ujazdowskie – pl. Trzech Krzyży … do własnych tras" – napisano w komunikacie na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24