Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Niewybuch na budowie drugiej linii metra

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/ran
Źródło:
Kontakt 24, tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plPocisk na budowie drugiej linii metra

Na budowie drugiej linii metra na Bródnie znaleziono niewybuch. Budowniczowie musieli wstrzymać prace. Pierwszą informację dostaliśmy na Kontakt 24.

Chodzi o budowę drugiej linii metra w okolicy ulic Kondratowicza i Bazyliańskiej na Targówku.

Na miejsce pojechał reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak. - Pracownicy zostali ewakuowani z placu budowy. Nie jeżdżą w tej okolicy tramwaje w obydwie strony - informował.

Potwierdziła nam to również policja. - O 13.27 dostaliśmy zgłoszenie, że w tym miejscu natrafiono na niewybuch. Prace na budowie zostały wstrzymane. Na miejscu są policjanci. To prawdopodobnie pocisk z czasów drugiej wojny światowej - mówił Piotr Świstak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Jak relacjonował nasz reporter, jeszcze przed godziną 15 przyjechali saperzy. - Zabrali niewybuch wielkości około 40 centymetrów ze sobą. Przeszukali też okolicę, ale nie znaleźli nic więcej - mówił Marcinczak.

Na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego był też komunikat o wyznaczonych dla tramwajów objazdach. Utrudnienia dotyczyły linii 1, 3, 4, 25 i 41. Uruchomiono linię Z na trasie: Rondo Starzyńskiego - Żerań Wschodni.

Policja potwierdziła, że pocisk zniknął już z terenu budowy. - Saperzy zabrali go około godziny 15. Nie ma już żadnego ryzyka, a prace na budowie mogą z powrotem ruszyć - przekazał Piotr Świstak z KSP.

Autor:katke/ran

Źródło: Kontakt 24, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl