Ulice

Nowolazurowa: otwarcie kopert opóźnione przez pytania

Ulice

| SDiA TVN24TVN Warszawa

Do końca tego roku poznamy oferty i ilość firm, które są zainteresowane budową pierwszego odcinka ul. Nowolzaurowej od al. Jerozolimskich do Chrościckiego. Długo oczekiwana ulica ma połączyć docelowo Włochy, Bemowo i Ursus.

- Przetarg na budowę pierwszego odcinka ogłosiliśmy pod koniec października. Mieliśmy w piątek poznać oferty, ale wpłynęło 820 pytań, więc przełożyliśmy termin ich otwarcia na 29 grudnia – mówi w "Witaj Warszawa" Agata Choińska, rzecznik Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.

18 miesięcy

Wtedy poznamy zainteresowanych inwestycją i zaczniemy odliczać czas do wbicia pierwszej łopaty.

– Prace chcemy rozpocząć na wiosnę. Będą trwały ok. 18 miesięcy – zaznacza Choińska. W tym czasie na 3,5 km. odcinku powstanie jezdnia z dwoma pasami w każdym kierunku. Ścieżki rowerowe, chodniki, ekrany akustyczne, wiadukt nad trasą kolejową i tunel, którym pojedziemy do Chrościckiego.

Rozpoczęcie budowy pierwszego odcinka to zakończenie 30 letniej historii planowania Nowolazurowej. Cała ulica połączy Al. Jerozolimskie z trasą Armii Krajowej. Na całość inwestycji ratusz ma 220 mln zł. Z Unii Europejskie udało się uzyskać na ten cel 125 mln zł.

ran/par