"Moniuszko" uderzył w naczepę. Ranny kierowca ciężarówki

Zderzenie na przejeździe
Zderzenie na przejeździe
TVN24
TVN24Zderzenie na przejeździe

Zderzenie pociągu z samochodem ciężarowym w okolicy Ożarowa Mazowieckiego. W wypadku ucierpiała jedna osoba. Z relacji świadków wynika, że w chwili zdarzenia szlabany były podniesione.

Do zdarzenia doszło o godzinie 14.10. - Samochód ciężarowy wjechał pod pociąg "Moniuszko" relacji Lublin - Szczecin. Do wypadku doszło na ulicy Ceramicznej. "Na szlaku Ożarów Mazowiecki - Błonie" - informuje rzeczniczka prasowa PKP Intercity Agnieszka Serbeńska.

Ranny został kierowca ciężarówki. Nikt z pasażerów ani załogi pociągu nie ucierpiał. - Część pasażerów zdecydowała się na powrót do Warszawy. Dla pozostałych osób zostanie podstawiony drugi pociąg, który odwiezie ich w kierunku Kutna - dodała Serbeńska.

"Szlaban był podniesiony"

- Świadkowie wypadku mówią, że w chwili zdarzenia szlabany były podniesione, więc samochody normalnie przejeżdżały przez przejazd. Do zderzenia z pociągiem doszło w chwili, gdy na torach była naczepa ciężarówki. Kierowca nie mógł szybciej zjechać, ponieważ przed nim jechały inne auta - relacjonuje reporter tvnwarszawa Artur Węgrzynowicz.

Jak podają Koleje Mazowieckie, są utrudnienia w ruchu pociągów na linii Warszawa - Kutno (na odcinku Błonie - Ożarów Mazowiecki). "Niektóre mogą być opóźnione, odwołane, kursujące w skróconej relacji. Opóźnienia pociągów mogą ulegać zmianie" - informują KM.

Po godzinie 19 skontaktował się z nami rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych, Mirosław Siemieniec. - Z naszych ustaleń wynika, że wszystkie urządzenia działające na przejeździe były w dobrym stanie technicznym. Będziemy wyjaśniali przyczyny zdarzenia między innymi po analizie monitoringu - informuje Mirosław Siemieniec.

kr/r

Pozostałe wiadomości