Kolejny odcinek Trasy Świętokrzyskiej otwarty

Nowy odcinek Trasy Świętokrzyskiej
Nowy odcinek Trasy Świętokrzyskiej
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plNowy odcinek Trasy Świętokrzyskiej

We wtorek wieczorem niespodziewanie otwarto fragment Trasy Świętokrzyskiej. Kierowcy mogą już jeździć nowym odcinkiem od Kijowskiej do Zabranieckiej.

Tuż po otwarciu, przez nowy odcinek przejechał reporter tvnwarszawa.pl. - Przejazd trasy, jadąc 50 kilometrów na godzinę, zajmuje półtorej minuty. W każdą stronę są dwa pasy - przekazał Artur Węgrzynowicz. - Samochody już tędy jeżdżą - dodał.

O otwarciu nowego fragmentu trasy poinformował na swoim na Twitterze wiceprezydent miasta Michał Olszewski.

Udostępniliśmy właśnie dla ruchu Trasę Świętokrzyską na odcinku od Kijowskiej do Zabranieckiej! pic.twitter.com/GmX0QUfXGq— Michał Olszewski (@molszew77) 31 października 2017

W maju tego roku Olszewski zapowiadał, że trasa będzie otwarta we wrześniu. - Pierwsze samochody będą mogły nią przejechać 15 września - mówił wtedy wiceprezydent. Drogowcy już wtedy zapewniali, że trasa jest gotowa, ale jej otwarcie wstrzymywało niewydane pozwolenie na użytkowanie. O przyczynach opóźnienia pisaliśmy na tvnwarszawa.pl.

W ramach budowy kluczowego odcinka Trasy Świętokrzyskiej, od Kijowskiej do Zabranieckiej, powstały między innymi trzy tunele, dwie jezdnie, chodniki, ścieżki rowerowe oraz miejsce dla przyszłych torów tramwajowych.

mp/b

Pozostałe wiadomości