Drugi wiadukt Głębockiej do końca września

Trwają prace wykończeniowe na wiadukcie
Trwają prace wykończeniowe na wiadukcie
Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl
Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.plTrwają prace wykończeniowe na wiadukcie

Dobiega końca remont starego wiaduktu w ciągu ulicy Głębockiej. Jeden z ostatnich elementów przebudowy Trasy Toruńskiej ma być gotowy do końca września.

- Wszystkie prace wykończeniowe, zgodnie z ostatnią zapowiedzią wykonawcy, mają się zakończyć do końca września. Są to między innymi prace przy wiaduktach w ul. Głębockiej, prace przy drogach równoległych - wyjaśnia Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Po zakończeniu tych prac rozpoczną się przygotowania do uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Dwa wiadukty dla kierowców

Remont starego wiaduktu rozpoczął się pod koniec ubiegłego roku. Wtedy też oddano do użytku wiadukt wybudowany tuż przy tym obecnie modernizowanym. Na razie obowiązuje na nim tymczasowa organizacja ruchu. Docelowo będą nim jeździć kierowcy w kierunku Białołęki. Tym remontowanym teraz pojedziemy w kierunku Bródna. Do dyspozycji będą po dwa pasy na każdej przeprawie.

Wraz z zakończeniem remontu starego wiaduktu ma zakończyć się cała inwestycja, polegająca na przebudowie 7,1-kilometrowego odcinka Trasy Toruńskiej między węzłem Modlińska a węzłem Piłsudskiego w Markach do parametrów trasy ekspresowej S8.

Prace na tym odcinku rozpoczęły się w 2009 roku.

Most czeka na remont

Do parametrów trasy ekspresowej zostanie dostosowany również most Grota-Roweckiego oraz odcinek Trasy AK do węzła Powązki. Pomiędzy Modlińską i Powązkowską trasa będzie miała po trzy pasy w każdym kierunku. Powstaną tu ekrany akustyczne a także nowe chodniki oraz ścieżeki rowerowe.

Na początku stycznia do boju o przebudowę mostu stanęły 22 firmy. Do kolejnej tury zakwalifikowało się 20. Miały złożyć oferty cenowe 20 sierpnia, ale tak się nie stało. Termin składania ofert został przesunięty na 10 września z uwagi na odwołania firm do Krajowej Izby Odwoławczej i wprowadzenie zmian w treści specyfikacji przetargowej.

GDDKiA przewiduje, że umowa z wykonawcą zostanie podpisana na jesieni. Od tego momentu wykonawca będzie miał 27 miesięcy na ukończenie wszystkich prac.

Na przebudowę urzędnicy chcą przeznaczyć blisko miliard złotych. Około 85 proc. z tego to dofinansowanie z UE.

bf/roody

Pozostałe wiadomości