Nowa ekspresówka nad morze. Ruszyły prace przygotowawcze na kolejnym odcinku S7

Autor:
kk/gp
Źródło:
PAP
GDDKiARuszają przygotowania do budowy kolejnego odcinka S7 Płońsk - Czosnów

Ruszyły przygotowania do budowy kolejnego odcinka trasy S7 pomiędzy Płońskiem a Czosnowem. Kierowców czekają od poniedziałku utrudnienia na około trzynastu kilometrach drogi krajowej numer 7 pomiędzy Siedlinem i Załuskami. Będą zwężenia i nowe ograniczenie prędkości.

W poniedziałek rano rozpoczęły się roboty przygotowawcze związane z budową trasy S7 pomiędzy węzłami Siedlin i Załuski. - To pierwszy etap prac. Roboty główne rozpoczną się po pozyskaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej - poinformowała Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Drogowcy szacują, że wojewoda mazowiecki zakończy postępowanie administracyjne na przełomie III i IV kwartału 2022 roku.

Wykonawca wprowadził zmiany w organizacji ruchu na około 13-kilometrowym odcinku jezdni głównej drogi krajowej numer 7. -Wyłączony będzie lewy pas ruchu i prędkość ograniczona zostanie do 60 km/h. Kierowcy będą mieli do dyspozycji, tak jak dotychczas, dwa pasy ruchu w obu kierunkach. Prace będą także wykonywane na drogach poprzecznych i dojazdowych równoległych do DK7 - powiedziała Tarnowska.

Wskazała, że ramach prac poszerzona zostanie jezdnia główna oraz wykonane będą przejazdy przez pas zieleni dzielący obie jezdnie. - Ponadto poszerzone zostaną drogi serwisowe i poprzeczne - zaznaczyła.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Lokalizacja trasy S7 pomiędzy Płońskiem i CzosnowemGDDKiA

13-kilometrowy odcinek ekspresówki nad morze

GDDKiA umowę na zaprojektowanie i budowę prawie 13-kilometrowego odcinka S7 pomiędzy węzłami Siedlin i Załuski podpisała 30 września 2020 roku. Wartość umowy wynosi 692,5 miliona złotych. - Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Aldesa Construcciones Polska. Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest wiosną 2025 roku - podała Tarnowska.

- Zadaniem wykonawcy jest przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa prawie 13 kilometrów drogi ekspresowej S7 o przekroju dwujezdniowym z trzema pasami ruchu, która powstanie w miejscu obecnej drogi krajowej numer 7. Wybudowane zostaną dwa węzły drogowe: Poczernin i Przyborowice. Ponadto powstaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego - opisała rzeczniczka.

Informowaliśmy też o zniesieniu ograniczenia tonażowego na Południowej Obwodnicy Warszawy:

Przelot nad Południową Obwodnicą Warszawy
Przelot nad Południową Obwodnicą WarszawyTVN24

Autor:kk/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: GDDKiA

Pozostałe wiadomości