Jak wskazał ratusz, tegoroczny sezon ogrodniczy nie był łatwy - nie tylko przez trwającą pandemię, ale też przez suszę, a następnie ulewne deszcze. 37. edycja konkursu "Warszawa w kwiatach i zieleni" przeniosła się do internetu, gdzie chętni do udziału w konkursie mogli brać wcześniej udział w warsztatach i spotkaniach online na temat ogrodnictwa. Mieszkańcy dowiadywali się, jak rozpocząć przygodę z prowadzeniem ogródka, mogli uzyskać poradę czy pogłębić swoją wiedzę.
Kategorie konkursu
Do tych, którzy potrzebowali specjalnej pomocy i wsparcia specjalistów, wyruszyła Roślinna Ekipa Pomocnicza. Każdy mógł ją wezwać, jeśli nie radził sobie z ogródkiem, a potrzebował pomocy, by wziąć udział w konkursie. "W rezultacie napłynęło 359 zgłoszeń, spośród których jury wyłoni zwycięzców. Poznamy ich 6 września" - przekazał urząd miasta. Do konkursu można było zgłosić: balkony, loggie i okna, ogródki (budynki wielorodzinne), ogrody i ogródki przydomowe (budynki jednorodzinne), osiedla mieszkaniowe. Pojawiła się też nowa kategoria - eko ogród/ogród nowoczesny.
Stołeczne ogródki i ukwiecone okna walczą o miano najpiękniejszego już od lat 70., dzięki inicjatywie Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.
"Tradycja ta wywodzi się jeszcze z czasów prezydentury Stefana Starzyńskiego, który był propagatorem zazieleniania stolicy. Konkurs ewoluował w najpiękniejszy i największy w Polsce festiwal zieleni i ekologii, który aktywizuje ludzi do dbania o roślinność, pomaga w rozpoczęciu przygody z ogrodnictwem i wspiera proekologiczne działania" - przypomnieli urzędnicy.
Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy o programie obchodów 76. rocznicy powstania warszawskiego:
Autorka/Autor: katke/b/ran
Źródło: tvnwarszawa.pl
Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa