Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

TVN Warszawa | Śródmieście

Deszcz, grad i burza w Warszawie. Zalane posesje, garaże i piwnice

TVN Warszawa | Śródmieście

Aktualizacja:
Autor:
katke/b
Źródło:
tvnmeteo.pl, tvnwarszawa.pl, PAP
Gradobicie na MokotowieKontakt 24
wideo 2/4
Kontakt 24Gradobicie na Mokotowie

We wtorek po południu w części Warszawy zaczęło intensywnie padać. Stołeczni strażacy otrzymują zgłoszenia o zalanych ulicach i piwnicach. Burze przeszły także przez inne mazowieckie miejscowości, m.in. Otwock, Piaseczno i Grójec.

Wichura łamała drzewa i gałęzie, zaś w wyniku silnego deszczu zalane zostały posesje, garaże i piwnice. Do godz. 18.30 mazowieccy strażacy otrzymali 37 zgłoszeń, ale - jak zaznaczyli - sygnały od mieszkańców cały czas napływają.

Jak podał nam mł. bryg. Łukasz Darmofalski z PSP w Piasecznie, w ciągu całego dnia zanotowano 12 interwencji związanych z usuwaniem skutków ulewnych deszczy i wiatru. - One są zarówno w gminie Lesznowola, jak i Konstancin, polegają na wypompowywaniu wody z zalanych garaży, piwnic, posesji oraz usuwaniu pojedynczych drzew - powiedział. Dodał, że w działaniach uczestniczyło 12 zastępów straży pożarnej.

Zalane ulice w Warszawie

Nad Warszawą burza krążyła przez kilka godzin. Pogoda unormowała się dopiero wieczorem. Przed godziną 20 stołeczni strażacy podali, że nie mają więcej zgłoszeń dotyczących skutków burzy i silnych opadów deszczu.

Wcześniej, po godzinie 16, Robert Dziubak ze stołecznej straży pożarnej relacjonował, że strażacy interweniują głównie do zalanych ulic. - Zgłoszenia dotyczą ulicy Podchorążych, Stępińskiej czy Ananasowej. Strażacy pracują głównie w Śródmieściu. Chodzi o zalane ulice, ale też piwnice. Na tę chwilę to siedem zgłoszeń - wymienił.

Po godzinie 14 synoptyk tvnmeteo.pl Artur Chrzanowski przekazywał, że pada mocno w centrum Warszawy, a od Pruszkowa idą kolejne burze. - Zapowiada się dość intensywnie - ostrzegał. Sygnały o deszczu i gradzie dotarły do nas także z Mokotowa i Bielan.

Dla Mazowsza obowiązują alarmy pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Jak informuje tvnmeteo.pl, synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują burze, którym będą towarzyszyć opady deszczu do 25-30 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywy wiatru do 70-85 kilometrów na godzinę. Miejscami może spaść grad.

Gdzie jest burza? >> 

Na Mazowszu alarmy obowiązują między godziną 15 we wtorek a północą w środę.

Więcej relacji pogodowych z całego kraju dostajemy na Kontakt 24 >>>

Autor:katke/b

Źródło: tvnmeteo.pl, tvnwarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24