Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

TVN Warszawa | Śródmieście

Tłoczno w kolejce do przyklasztornej jadłodajni. Interweniują zakonnicy i straż miejska

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
dg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Potrzebujący w kolejce do przyklasztornej jadłodajni
tvnwarszawa.plPotrzebujący w kolejce do przyklasztornej jadłodajni

Strażnicy miejscy monitorują okolice jadłodajni prowadzonej przez klasztor kapucynów. Ich obecność jest niezbędna, ponieważ oczekujący na posiłek nie zachowują bezpiecznej odległości i tłoczą się w kolejce.

Od 20 marca w całym kraju obowiązuje stan epidemii. Zakazane są zgromadzenia powyżej 50 osób, a specjaliści odradzają gromadzenie się nawet w kilkuosobowych grupach. Dlatego do zamkniętych szkół, restauracji czy galerii handlowych dołączają place zabaw oraz niektóre parki.

Zakonnicy proszą o stosowanie się do zaleceń

Szczególne środki ostrożności są zachowywane również w miejscach, do których codziennie przychodzą osoby potrzebujące, bezdomni. W Warszawie jednym z nich jest jadłodajnia na tyłach Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów przy Miodowej. Obecnie zamiast gorących posiłków wydawany jest tu suchy prowiant.

Przy wydawaniu jedzenia bracia kapucyni apelują do osób, które po nie przychodzą, o zachowanie bezpiecznej odległości podczas stania w kolejce. Jednak, jak informuje warszawska straż miejska, zakonnicy często nie mogą sami zdyscyplinować oczekujących i proszą o to funkcjonariuszy. Straż miejska podjęła decyzję, że okolice jadłodajni będą regularnie monitorowane.

Na nagraniu naszego reportera widzimy patrole straży miejskiej oraz zakonnika, który kilka razy przerywał wydawanie posiłków, żeby rozstawić osoby z kolejki na bezpieczną odległość.

Mobilny punkt odbioru paczek żywnościowych

Jak już informowaliśmy na tvnwarszawa.pl, z uwagi na zagrożenie koronawirusem stołeczne jadłodajnie dla potrzebujących działają w zmienionym trybie. Oprócz jadłodajni przy Miodowej, suchy prowiant zamiast ciepłych posiłków wydają: Caritas przy Żytniej oraz jadłodajnia św. Ryszarda Pampuri przy Sapieżyńskiej. Z kolei Caritas przy Grochowskiej oraz jadłodajnia Alter Ego przy Wiślanej wydają ciepłe posiłki, ale wpuszczają osoby małymi grupami.

Sposób działania zmienił również Mobilny Punkt Poradnictwa, czyli autobus, który jeździ ulicami Warszawy po trasach najbardziej uczęszczanych przez bezdomnych. Od wtorku stał się mobilnym punktem odbioru paczek żywnościowych. Osoby potrzebujące mogą odbierać paczki w czterech lokalizacjach: przystanek Dworzec Wschodni 09 (od ul. Kijowskiej), przystanek Plac Zawiszy 10, przystanek Nowolipki 01 i przystanek Park Traugutta 02.

Autor:dg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości