Śródmieście

Śródmieście

Od Bitwy o Anglię do... zmywaka

Jak wyglądało życie Polaków na emigracji w Londynie od czasów drugiej wojny światowej aż do lat 90.? Można to sprawdzić w BUW-ie. Trwa tam wystawa "Londyn - stolica Polski".

Aktywiści kontra biznesmen. Proces o mapę reprywatyzacji

Rozpoczął się proces, w którym Maciej Marcinkowski domaga się przeprosin i wpłaty 50 tys. zł na cele społeczne od członków organizacji "Miasto Jest Nasze". Zarzuca im rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji m.in. w formie Warszawskiej Mapy Reprywatyzacji, która łączy urzędników, polityków i biznesmena.

"Trik na kuratora" i kamienica jest twoja

Stare kamienice w centrum Warszawy to łakomy kąsek dla inwestorów. Przez luki w prawie coraz częściej trafiają one w ręce tych, którzy z prawowitymi spadkobiercami nie mają wiele wspólnego. - Mamy bałagan, a na to nakłada się nasza mentalność - mówił w TVN24 Grzegorz Sroczyński, dziennikarz "Gazety Wyborczej", który tłumaczył, jaki trik wykorzystują biznesmeni i kancelarie prawne, by zdobywać interesujące ich nieruchomości.

Ratusz o pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej: inicjatywa bardzo słuszna

- Przedstawiciele stołecznego ratusza spotkają się z przedstawicielami Kancelarii Prezydenta ws. budowy pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej - powiedział rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk. Inicjatywa budowy pomnika jest bardzo słuszna - dodał. Przypomniał jednak, że nie ma zgody konserwatora zabytków na to, by monument stanął na Krakowskim Przedmieściu.

Zdewastowane toalety, wtargnięcie na murawę. Zatrzymani przed sądem już w poniedziałek?

Niemieccy kibice, podejrzewani o uszkodzenie stadionowego mienia w trakcie sobotniego meczu na Stadionie Narodowym, oraz Polacy zatrzymani m.in. w związku z wtargnięciem na murawę, spędzą noc w areszcie - poinformowała Komenda Stołeczna Policji. Na poniedziałek zapowiedziała informację o zarzutach dla zatrzymanych. Jak podał w rozmowie z TVN24 Robert Opas z KSP, możliwe, że staną oni przed sądem już w poniedziałek, w ramach trybu przyspieszonego.

Wjechał w latarnię. Był "po kieliszku"

Samochód osobowy uderzył w latarnię na moście Poniatowskiego. Kierowca był pod wpływem alkoholu. Na miejscu służby. Jezdnia w stronę Pragi Południe była całkowicie zablokowana.

Co kryje Muzeum Historii Żydów Polskich?

Wielkie otwarcie pod koniec miesiąca, ale kamera TVN24 wszystko widziała już teraz. Multimedialne, interaktywne i odtwarzające przeszłość przy pomocy wirtualnej rzeczywistości Muzeum Historii Żydów Polskich będzie nową jakością, nie tylko na krajową skalę.

Filmy z blisko 60 krajów. Prestiżowy festiwal w Warszawie, już po raz 30

Produkcje z prawie 60 krajów, a także spotkania z około 200 twórcami kina i aktorami - w piątek ruszyła 30. edycja Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Impreza potrwa 10 dni. Odbędzie się w dwóch kinach. Polskę reprezentować będą, pokazując swoje nowe filmy, m.in. Krzysztof Zanussi i Jan Jakub Kolski. Warto wcześniej zaplanować wizytę w kinie, bo zainteresowanie pokazami jest ogromne.

Nowe drzewa na Polu Mokotowskim, Drzewo Wolności przy pl. Zamkowym

W samo południe w piątek na Polu Mokotowskim odbyła się inauguracja tegorocznego Święta Drzewa. Klub Gaja, wraz z przedstawicielami Ministerstwa Środowiska i dziećmi, posadził siedem drzew: morwę białą, magnolie japońskie oraz ambrowce amerykańskie. Towarzyszył im koncert zespołu Big Band.

Warszawa dla oszustów? Miasto oddaje nieruchomości warte miliony

Kto chce atrakcyjną działkę w Warszawie – ma wolną drogę. Wystarczy, że zgłosi się jako kurator pożydowskiego mienia. Dawni właściciele mogą nie żyć, nie istnieć, nie znać kuratora – to bez znaczenia. Luka w prawie zmusza miasto do szokujących decyzji. Nie wiadomo w czyje ręce trafiają nieruchomości warte miliony: szkoły, boiska, nawet parki.

Postawią pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej? "Prezydent spotka się z rodzinami"

Prezydent Bronisław Komorowski spotka się z rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej, by omówić sprawę budowy pomnika upamiętniającego zmarłych. - Podzielam opinie tych osób, które poprosiły prezydenta o współdziałanie, żeby to było miejsce w centrum Warszawy - powiedział doradca prezydenta profesor Tomasz Nałęcz we "Wstajesz i Wiesz" na antenie TVN24.

Remont w Ogrodzie Saskim. "Ostatni etap prac"

Do grudnia potrwa ostatni etap remontu alejek w Ogrodzie Saskim. W sumie ponad 5 tysięcy mkw. ścieżek zyska nową, komfortową dla spacerowiczów nawierzchnię. Koszt inwestycji to 770 tysięcy złotych.

Nowe fotoradary na ważnym skrzyżowaniu

Na skrzyżowaniu al. Solidarności i Jana Pawła II pojawiły się właśnie dwa żółte fotoradary. Na razie jeszcze nie działają. Jak mówi straż miejska, uruchomione zostaną za kilkanaście dni.

Prezydent otworzył nowy budynek ASP

Podczas uroczystości przy Wybrzeżu Kościuszkowskim, prezydent Bronisław Komorowski podkreślił rolę uczelni w dwóch ważnych obszarach: tradycji państwowych i starań o to, by kultura rozwijała się i była elementem wspierającym funkcjonowanie państwa i narodu.

Marsz Niepodległości ominie tęczę

Podczas gdy internauci skrzykują się, by wokół tęczy na placu Zbawiciela utworzyć żywy mur, organizator Marszu Niepodległości zapowiada, że w tym roku manifestacja ominie to miejsce - informuje "Życie Warszawy".

"Bogowie" wchodzą do kin. Zobacz zdjęcia z premiery

W warszawskim Multikinie odbyła się premiera filmu "Bogowie". Obraz w reżyserii Łukasza Palkowskiego to historia prof. Zbigniewa Religi i przeprowadzonego przez niego pierwszego w Polsce udanego przeszczepu serca. Mimo tego, że film do kin trafi 10 października, już ma świetne recenzje i ważne nagrody na koncie.