Przygotuj się na:

DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Zmiany w komunikacji i parkowaniu

  Pociąg śmiertelnie potrącił człowieka. Utrudnienia dla pasażerów

  TVN Warszawa | Praga Południe

  Autor:
  mp/r
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plTragiczny wypadek na torach w pobliżu Olszynki Grochowskiej

  Do tragicznego wypadku doszło w okolicach stacji Olszynka Grochowska. Pociągi jeżdżą po jednym torze. "Możliwe opóźnienia, skrócenia oraz odwołania kursów" - ostrzega Zarząd Transportu Miejskiego.

  Do wypadku doszło przed godziną 9 na torach pomiędzy Dworcem Wschodnim a Olszynką Grochowską.

  - Mamy zgłoszenie o potrąceniu człowieka przez pociąg jadący w kierunku Otwocka. Na miejscu jest już załoga policyjna, jedzie też prokurator. Policjanci będą pod jego nadzorem prowadzili swoje czynności - informuje Joanna Węgrzyniak z południowopraskiej policji.

  Jak precyzuje Piotr Rżysko ze straży pożarnej, do wypadku doszło na wysokości ronda Wiatraczna. - To pociąg Kolei Mazowieckich relacji Sochaczew - Otwock. 60 osób zostało ewakuowanych z pojazdu. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy strażaków - mówi Rżysko.

  Utrudnienia dla pasażerów

  Na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego pojawiła się informacja o zablokowanym jednym torze na szlaku WARSZAWA WSCHODNIA – WARSZAWA WAWER. "Występują utrudnienia w kursowaniu pociągów SKM linii S1 oraz KM linii R7. Możliwe opóźnienia , skrócenia oraz odwołania kursów . Wprowadzono wzajemne honorowanie biletów ZTM <>KM na odcinku OTWOCK – WARSZAWA ZACHODNIA – OTWOCK" - czytamy w komunikacie.

  ZTM poinformował także, że został odwołany pociąg linii S1 nr 99324/5 ze stacji Otwock (odjazd o godzinie 10.42) do stacji Pruszków na odcinku Otwock – Warszawa Wschodnia.

  Do wypadku doszło na wysokości ronda Wiatraczna
  Google Maps

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  mp/r