Przygotuj się na:

ZMIANY NA OKRZEI

W związku z budową zabezpieczenia przeciwpowodziowego praskiego brzegu oraz przebudowy ciągu ulicy Wybrzeże Helskie i Wybrzeże Szczecińskie, w czwartek 16 lipca od około godziny 12 wykonawca wprowadzi zmiany w rejonie ulicy Okrzei.

Nie mogła wznieść się w powietrze, spacerowała po ogródku

TVN Warszawa | Praga Południe

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Straż MiejskaSowa nie była kontuzjowana, tylko zmęczona

Sowa nie mogła wzbić się w powietrze, więc chodziła po jednym z ogródków na Pradze Północ. To nie była jednak kontuzja. - Widać było, że jest przemoczona, brudna i wyraźnie zmęczona - podała straż miejska.

Jak poinformował Jerzy Jabraszko z referatu prasowego straży miejskiej, sowę zauważył jeden z mieszkańców domu jednorodzinnego na Pradze Południe. - W niedzielny poranek jak zwykle wyjrzał przez okno, żeby sprawdzić jaka jest pogoda. Niebo było zachmurzone, ale uwagę właściciela posesji przykuł jeden szczegół - relacjonował.

Tym szczegółem okazał się właśnie spacerujący w ogrodzie gość. - Była to sowa. Ptak mimo wielu prób nie mógł wzbić się w powietrze - zaznaczył strażnik miejski.

"Była przemoczona, brudna i wyraźnie zmęczona"

Zaskoczony niespodziewaną wizytą mieszkaniec zadzwonił do straży miejskiej i poprosił o pomoc ekopatrol. - Strażnicy po przybyciu na miejsce bezpiecznie odłowili pechową sowę. Wstępna diagnoza nie potwierdziła żadnej kontuzji, za to widać było, że sowa jest przemoczona, brudna i wyraźnie zmęczona - przekazał Jabraszko.

Ekopatrol zawiózł sowę ja do Ptasiego Azylu przy warszawskim ogrodzie zoologicznym, gdzie będzie mogła w spokoju odzyskać siły i wrócić do swojego środowiska naturalnego.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o nowych lokatorach gniazda na 43. piętrze Pałacu Kultury i Nauki:

Giga pokazuje w całej okazałości swojego pierwszego maluchaStowarzyszenie Na Rzecz Dzikich Zwierząt Sokół

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Straż Miejska