TVN Warszawa | Okolice

"Uderzył w policyjny radiowóz, a następnie gwałtownie przyśpieszył i rozpoczął ucieczkę"

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
katke/r
Źródło:
PAP
KPP WyszkówKradziona honda, którą odzyskali policjanci

Policjanci zatrzymali trzech podejrzanych o kradzieże aut na Mazowszu. Zaczęło się od pościgu za kierowcą hondy, który nie zatrzymał się do kontroli. Następnie uderzył w radiowóz i zaczął uciekać. Zatrzymać udało się go dopiero po kilkunastu kilometrach. - Próbował przesiąść się do innego auta, w którym czekali jego "współpracownicy" - przekazała policja w Wyszkowie.

Honda została skradziona w Sokołowie Podlaskim. - Kiedy funkcjonariusze zostali powiadomieni o kradzieży, informacja od razu trafiła do wszystkich patroli na Mazowszu. Do akcji włączyli się kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu i policjanci z Siedlec – przekazał Damian Wroczyński, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

Uderzył w policyjny radiowóz i rozpoczął ucieczkę

Funkcjonariusze szybko ustalili, że auto jedzie drogami powiatu wyszkowskiego. Zauważyli skradzioną hondę w miejscowości Adelin (gm. Zabrodzie). - Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe i wydali kierowcy sygnał do zatrzymania pojazdu. Wtedy mężczyzna siedzący na fotelu kierowcy, aby uniknąć kontroli drogowej, bez chwili zastanowienia uderzył w policyjny radiowóz, a następnie gwałtownie przyśpieszył i rozpoczął ucieczkę - opisał policjant.

Policjanci ruszyli w pościg. Mężczyzna uciekał 15 km drogami asfaltowymi, gruntowymi oraz leśnymi. W pewnym momencie zjechał do lasu, gdzie czekali na niego współpracownicy. Porzucił auto i przesiadł się do mercedesa. - Funkcjonariusze przy wykorzystaniu radiowozów jako środka przymusu bezpośredniego zablokowali jednak auto, a następnie podbiegli do mercedesa i obezwładnili trzech mężczyzn - zrelacjonował rzecznik.

Byli na celowniku policjantów od dłuższego czasu

Zatrzymani to mieszkańcy gminy Zabrodzie w wieku 19, 20 i 24 lata. W trakcie przeszukania mercedesa policjanci znaleźli w nim narkotyki. Następnego dnia do sprawy zatrzymano jeszcze 24-letniego mieszkańca powiatu wołomińskiego, podejrzewanego o współudział w kradzieży samochodów.

Dwóch z zatrzymanych mężczyzn usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem do pojazdów, a wszyscy dodatkowo zarzuty posiadania narkotyków. Na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Sokołowie Podlaskim zastosował wobec dwóch z nich najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat więzienia.

Rzecznik podkreślił, że aresztowani mężczyźni od dłuższego czasu byli na celowniku policjantów. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że na terenie województwa mazowieckiego ukradli 5 aut. Jeden z samochodów został skradziony pod koniec grudnia w Wyszkowie, a następnie w niespełna dobę odnaleziony w lesie na terenie gminy Zabrodzie. Drugim skradzionym samochodem była honda, którą złodzieje ukryli na jednym z parkingów w Niegowie w gm. Zabrodzie.

Według policji sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania

Informowaliśmy także o zlikwidowanej dziupli samochodowej:

Znaleźli i rozbili "dziuplę" samochodową
Znaleźli i rozbili "dziuplę" samochodowąKSP

Autor:katke/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KPP Wyszków

Pozostałe wiadomości