TVN Warszawa | Okolice

Podczas lądowania mały samolot przewrócił się na dach

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
mp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mały samolot wywrócił się podczas lądowania
Mały samolot wywrócił się podczas lądowaniaArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plMały samolot wywrócił się podczas lądowania

Awaryjne lądowanie małego samolotu w Woli Krakowiańskiej (powiat pruszkowski). - Awionetka wywróciła się na dach podczas podejścia do lądowania - podała straż pożarna. Do wypadku doszło na niewielkim prywatnym lądowisku.

O zdarzeniu poinformował reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz: - W miejscowości Wola Krakowiańska w powiecie pruszkowskim mały samolot przewrócił się na dach podczas próby lądowania. Do zdarzenia doszło na ulicy Luksusowej, gdzie znajduje się prywatne lądowisko dla samolotów.

Z informacji naszego reportera wynika, że w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. - Dwie osoby wyszły z samolotu o własnych siłach. Na miejscu są strażacy. Czekają na przyjazd Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych - mówił Węgrzynowicz.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Jak podał z kolei Karol Kroć z pruszkowskiej straży pożarnej, informacja o zdarzeniu wpłynęła do służb około godziny 19. - Awionetka wywróciła się podczas podejścia do lądowania. Miało to miejsce na małym prywatnym lądowisku dla samolotów ultralekkich. Dwie osoby, które leciały samolotem, samodzielnie opuściły pokład przed przybyciem naszych jednostek na miejsce. Nasze działania polegały głównie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wstępnej ocenie stanu osób, które leciały samolotem - przekazał nam Kroć.

- Pilot nie zgłaszał żadnej usterki ani problemów z maszyną. Wstępną, prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia jest to, że przy podejściu do lądowania prędkość samolotu była za duża - dowiedział się nasz reporter.

Autor:mp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości