TVN Warszawa | Okolice

Policja: znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną, kopał, wyzywał i groził funkcjonariuszom. Usłyszał osiem zarzutów

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
mp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KPP w OtwockuOtwoccy policjanci zatrzymali podejrzanego o znęcanie się nad konkubiną

Otwoccy policjanci zatrzymali podejrzanego o znęcanie się fizycznie i psychicznie nad konkubiną. Kobieta bała się wrócić z dzieckiem do domu i powiadomiła o sprawie funkcjonariuszy. Jak informuje rzeczniczka komendy, podczas interwencji mężczyzna był agresywny - wyzywał i kopał funkcjonariuszy, groził im pozbawieniem życia i podpaleniem ich dobytku, a potem kopał w drzwi radiowozu. 39-latek usłyszał łącznie osiem zarzutów i został tymczasowo aresztowany.

Jak informuje rzeczniczka otwockiej policji Paulina Harabin, w ubiegłą środę do komendy zgłosiła się kobieta z dzieckiem, która bała się wrócić do mieszkania, ponieważ jej konkubent był bardzo agresywny. - Kobieta nadmieniła też, że mężczyzna już od marca często wszczyna awantury, podczas których wyzywa ją, ubliża i popycha - zaznacza Harabin.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Policjanci z zespołu wywiadowczo-interwencyjnego pojechali pod wskazany adres. - W mieszkaniu zastali 39-latka, który zachowywał się agresywnie i nie stosował się do wydawanych poleceń. Mundurowi użyli wobec niego siły fizycznej i założyli na ręce kajdanki. Wtedy mężczyzna stał się jeszcze bardziej agresywny - zaczął wyzywać i kopać policjantów. Groził im też pozbawianiem życia i podpaleniem ich dobytku, chcąc w ten sposób wymusić na nich odstąpienie od czynności - relacjonuje policjantka.

Zaznacza, że mężczyzna nie uspokoił się nawet w trakcie doprowadzenia do radiowozu: - Cały czas znieważał funkcjonariuszy i stawiał opór. Kiedy policjanci wsadzili mężczyznę do pojazdu i zamknęli drzwi, ten położył się kanapie i zaczął w nie kopać, przez co zostały uszkodzone.

Osiem zarzutów i areszt

Zatrzymany trafił do policyjnej celi, a po zgromadzeniu materiału dowodowego śledczy przedstawili mężczyźnie łącznie osiem zarzutów. - Dotyczą one: znieważenia, naruszenia, kierowania gróźb karalnych wobec funkcjonariuszy oraz zmuszania ich do zaniechania prawnej czynności służbowej, uszkodzenia radiowozu, jak również znęcania się fizycznego i psychicznego nad konkubiną - wylicza policjantka.

Sąd przychylił się też do wniosku śledczych i podjął decyzję o tymczasowym areszcie podejrzanego na trzy miesięce.

Zatrzymany usłyszał łącznie osiem zarzutówKPP w Otwocku

 Informowaliśmy też o sprawie dwumiesięcznego Kamila, którego ojciec został skazany za usiłowanie zabójstwa:

Prokurator odczytuje akt oskarżenia przeciwko Dagmarze N.
Prokurator odczytuje akt oskarżenia przeciwko Dagmarze N. Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

Autor:mp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Otwocku

Pozostałe wiadomości