Sąd wydał postanowienie w sprawie pobicia nastolatka w jednej z podwarszawskich miejscowości. Sześcioro zatrzymanych nastolatków na trzy miesiące zostanie umieszczonych w schroniskach dla nieletnich. Bulwersujące nagranie zdarzenia od soboty krąży w sieci.
Posiedzenia niejawne w sprawie sześciu nieletnich, którzy zostali zatrzymani po pobiciu nastolatka, odbyło się w poniedziałek w Wydziale Rodzinnym i Nieletnich w Sądzie Rejonowym w Pruszkowie. Policja zawnioskowała do sądu, by ten zastosował środek zapobiegawczy w postaci umieszczenia ich w schronisku dla nieletnich.
- Sąd wydał postanowienie i zastosował w stosunku do całej szóstki środek tymczasowy w postaci schroniska dla nieletnich, umieszczając ich na okres trzech miesięcy - poinformowała PAP rzeczniczka ds. rodzinnych i nieletnich Sądu Okręgowego w Warszawie sędzia Wioletta Iwańczuk.
Dodatkowo sąd wydał postanowienie o wszczęciu postępowania w dwóch sprawach, przy czym obie zostały połączone.
Bili i kopali chłopaka
W piątek w internecie pojawiły się dwa filmy, na których widać grupę nastolatków, którzy znęcają się nad chłopakiem. Biją go i kopią, a jedna z dziewczyn każe mu klękać i całować buty. Do szokującej sytuacji doszło pod koniec lutego pod Warszawą. Zachowanie agresorów na filmie wywołało oburzenie.
W sobotę do pruszkowskiej komendy zgłosiła się mama z poszkodowanym chłopcem.
Trzy osoby znane policji
W niedzielę po południu rzecznik stołecznej policji nadkomisarz Sylwester Marczak poinformował, że w tej sprawie zatrzymano sześć osób. Wszystkie są w wieku od 14 do 16 lat. - Trzy osoby są nam znane, w tym miesiącu miały również dokonać pobicia innej osoby małoletniej. Były już prowadzone wcześniej czynności z tymi osobami. Jedna osoba sama zgłosiła się do komendy, cztery zostały zatrzymane w miejscu zamieszkania, jedna osoba nie przebywała w miejscu zamieszkania i ona została zatrzymana jako ostatnia - doprecyzował Marczak.
Dodał, że wszystkie zatrzymane osoby zostały przesłuchiwane w charakterze sprawcy czynu karalnego, a policja jest w kontakcie z sądem dla nieletnich.
Gdzie szukać pomocy?
Jeśli doświadczasz problemów emocjonalnych i chciałbyś uzyskać poradę lub wsparcie, tutaj znajdziesz listę organizacji oferujących profesjonalną pomoc. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia zadzwoń na numer 997 lub 112.
Źródło: PAP
Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@BONZAI