W trakcie szarpaniny ukradł policjantowi magazynek. Zarzuty dla 34-latka

Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl, RMF FM
ShutterstockMężczyzna ukradł policjantowi magazynek z amunicją (zdj. ilustracyjne)

W trakcie policyjnej interwencji w miejscowości Nadma niedaleko Wołomina agresywny mężczyzna ukradł funkcjonariuszowi magazynek z amunicją i uciekł. Policjanci wezwali posiłki, agresora udało się szybko złapać. Okazało się, że był poszukiwany listem gończym za inne przestępstwa.

Jak przekazała nam oficer prasowa policji w Wołominie młodsza aspirant Monika Kaczyńska, do zdarzenia doszło 4 stycznia w Nadmie.

- Policjanci otrzymali tego dnia wezwanie dotyczące osoby, która miała prowadzić samochód pod wpływem alkoholu - opisała policjantka. Dodała, że funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce i podjęli interwencję. - Mężczyzna, wobec którego policjanci wykonywali czynności, zaczął agresywnie się zachowywać i zaatakował funkcjonariuszy. Doszło do szamotaniny i bardzo dynamicznej sytuacji, w trakcie której 34-latek zabrał jednemu z policjantów magazynek i oddalił się z miejsca zdarzenia - opisała Kaczyńska.

Był poszukiwany listem gończym

Policjanci natychmiast wezwali wsparcie, dzięki czemu udało się zatrzymać 34-latka. - Okazało się, że był poszukiwany listem gończym za różne inne przestępstwa, między innymi za naruszenie nietykalności policjantów - podała policjantka.

W sprawie trwa śledztwo. - Mężczyzna usłyszał już zarzut czynnej napaści na policjantów oraz posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia - podsumowała policjantka.

O sprawie jako pierwsze poinformowało w środę RMF FM. Jak wskazało radio, na miejsce policjantów miał wezwać właściciel jednej z firm, który podejrzewał, że jego pracownik prowadzi auto, będąc nietrzeźwy. List gończy za mężczyzną wydano w Suchej Beskidzkiej.

Czytaj również: Wypadek radiowozu z nastolatkami. Zawieszony dowódca patrolu to policjant z 18-letnim stażem

Policjant z 18-letnim stażem otrzymał sześć zarzutów dyscyplinarnych
Policjant z 18-letnim stażem otrzymał sześć zarzutów dyscyplinarnych TVN24

Autor:katke

Źródło: tvnwarszawa.pl, RMF FM

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości