"Trudnili się" kradzieżą kabli. "Straty mogą sięgać kilkadziesiąt tysięcy złotych"

Autor:
kz/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mazowiecka Policja Policjanci z Grójca zatrzymali dwóch mężczyzn

Policjanci z Grójca zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy, ich zdaniem, są odpowiedzialni za kradzież kabli telekomunikacyjnych. Podejrzanym grozi pięć lat więzienia.

Policjanci otrzymali zgłoszenie od administratora linii telekomunikacyjnej, informujące o próbie kradzieży kabla ze studzienki w Kaplinie pod Mogielnicą. - Na miejsce skierowano mundurowych z Grójca, którzy zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn oraz ujawnili narzędzia służące do popełnienia przestępstwa – podaje Agnieszka Wójcik, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grójcu.

- Dalsze czynności przeprowadzone przez policjantów z Mogielnicy pozwoliły na postawienie mężczyznom kilku zarzutów. Okazało się, że w ubiegłym roku ośmiokrotnie kradli kable telekomunikacyjne na terenie gminy Mogielnica i Błędów – dodała.

Grozi im pięć lat więzienia

22-letniemu mieszkańcowi gminy Grójec i 27-letniemu mieszkańcowi gminy Promna grozi pięć lat więzienia. - Kradzieży kabli, za które mogą odpowiedzieć, było naprawdę wiele. Wstępnie oszacowano, że wynikające z nich straty mogą sięgać kilkadziesiąt tysięcy złotych – sprecyzowała policjantka.

Czytaj także: W tramwaju rozciął torebkę i ukradł portfel. Dynamiczna akcja zatrzymania podejrzanego

Policja publikuje wideo z zatrzymania 47-latka
Policja publikuje wideo z zatrzymania 47-latkaKRP VI

Autor:kz/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mazowiecka Policja

Pozostałe wiadomości