Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Żółto na stacji metra. Montują daszki przy Świętokrzyskiej

Najnowsze


Po szarych, zielonych i niebieskich, czas na żółte daszki. Ten kolor będzie zdobił wejścia do budowanej stacji Świętokrzyska. Pod ziemią zaś zamontowano już olbrzymie ruchome schody.

Na budowie metra przy ul. Świętokrzyskiej trwają prace wykończeniowe. Robotnicy pracują pod ziemią, a na powierzchni pojawiły się daszki nad wejściami na stację. Te przy Świętokrzyskiej będą w kolorze żółtym.

Na samej stacji zamontowano dwa potrójne ciągi schodów ruchomych, a antresola wykańczana jest kamienną posadzką. Potężne schody ruchome prowadzą z antresoli na perony.

Wcześniej kolorowe daszki zamontowano między innymi na placu Wileńskim. Tam mają niebieski kolor. Jak jednak już informowaliśmy, tafla szkła przy jednym z wejść od metra została już zniszczona.

Z kolei przy rondzie ONZ tafla szkła ma kolor szary.

Na razie siedem stacji

Centralny odcinek II linii metra ma mieć siedem stacji i połączyć lewo- i prawobrzeżną Warszawę. Te stacje to: Rondo Daszyńskiego, Rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat-Uniwersytet (wcześniej Nowy Świat), Centrum Nauki Kopernik (wcześniej Powiśle), Stadion Narodowy i Dworzec Wileński.

Pasażerów wozić ma 20 pociągów inspiro.

W późniejszym czasie metro pojechać ma również na Wolę i Targówek. Jak zapowiadają urzędnicy, na całość budowy II linii zakończyć ma się w 2022 roku.

Budowa stacji metra Świętokrzyska BM

lata

Zielone daszki na stacji Stadion NarodowyDawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: BM