Znowu zamkną stację Świętokrzyska

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plStacja była zamknięta od 21 marca do 6 kwietnia

Stacja Świętokrzyska została dziś rano otwarta po dwóch tygodniach. Ale budowniczowie łącznika między I a II linią metra jeszcze tu wrócą. To oznacza kolejne utrudnienia.

Utrudnienia będą, ale mniejsze. - Będziemy pracować w weekendy, w godzinach 22.00-4.00 rano - uspokaja Mateusz Witczyński, rzecznik konsorcjum budującego II linię metra.

- Budowę wschodniej części komory łącznika planujemy rozłożyć na pięć weekendów. Trzy w kwietniu i dwa po otwarciu ul. Marszałkowskiej, czyli na przełomie września i października - precyzuje.

Utrudnienia w weekendy

Jak będzie wyglądać organizacja komunikacji w tym czasie?

- Podczas zamknięcia stacji Świętokrzyska zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z1, która będzie kursować na trasie od metra Marymont do metra Politechnika - informuje Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego. - Ponadto wprowadzimy dodatkowe przystanki dla linii 520 - dodaje.

Co już zrobili?

Prace przy budowie zachodniej części komory łącznika pomiędzy liniami trwały od 21 marca.

- Wybudowaliśmy ścianę szczelinową o głębokości 32 metrów i szerokości 80 cm - informuje w rozmowie z tvnwarszawa.pl Witczyński. - W szczeliny zostały wprowadzone klatki zbrojeniowe, które następnie zostały zalane betonem - dodaje.

Budują łącznik

Budowa łącznika to skomplikowana operacja, dlatego została podzielona na dwa etapy. Zamknięcie stacji było konieczne, gdyż prace prowadzone były zaledwie 70 cm od istniejącego tunelu.

W powstałym łączniku powstaną schody stałe i ruchome, łączące stacje I i II linii metra. Zamontowana zostanie również winda, która pozwoli pasażerom niepełnosprawnym na wygodne przesiadki.

su/mz

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości