Znika krótki, ale uciążliwy objazd. Tamką prosto na most Świętokrzyski

UMZmiany na Powiślu

W poniedziałek wieczorem otwarty zostanie fragment ul. Tamka, dzięki temu bezpośrednio będzie można wjechać na most Świętokrzyski. Wykonawcy II linii metra zakończyli budowę fragmentu przejścia podziemnego do stacji Centrum Nauki Kopernik.

W poniedziałek o 22.00 otwarty zostanie wjazd na most Świętokrzyski ul. Tamka. Będzie tam jeden pas ruchu. Odcinek ulicy pomiędzy Zajęczą a Tamką (tędy do tej pory prowadził wjazd na most) zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu.

Budowa przejścia skończona

Na jezdni ul. Zajęczej (zjazd z mostu) pozostanie jeden pas ruchu "pod prąd" w kierunku Wisły tak, aby możliwy był przejazd z Centrum Nauki Kopernik na Pragę – po skręcie w lewo z Wybrzeża Kościuszkowskiego. Z mostu w kierunku ul. Dobrej będą prowadziły dwa pasy ruchu. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do października.

Budowniczowie II linii metra zakończyli budowę fragmentu przejścia podziemnego do stacji Centrum Nauki Kopernik. Przejście podziemne przetnie jezdnię ul. Tamka prowadzącą na Most Świętokrzyski i Wybrzeże Kościuszkowskie. Wyjście ze stacji będzie na rogu, po północno-zachodniej stronie skrzyżowania – dziś jest tam jezdnia ul. Wybrzeże Kościuszkowskie. Budowa korytarza została podzielona na dwa etapy – najpierw budowany był fragment pod ul. Tamka, drugi etap to odcinek przejścia pod ul. Wybrzeże Kościuszkowskie wraz z przebudową jezdni.

ZOBACZ JAK BETONUJĄ TUNEL POD WISŁOSTRADĄ

Trwa budowa stacji Centrum Nauki Kopernik
Trwa budowa stacji Centrum Nauki KopernikArtur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.pl

lata

Źródło zdjęcia głównego: UM

Pozostałe wiadomości