Projekt zatwierdzono w piątek. - Ta decyzja przybliża nas do realizacji tej inwestycji. Cieszę się, że niespełna dwa miesiące po przedstawieniu projektu modernizacji toru, możemy poinformować, iż mamy pozwolenie na budowę - mówi Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy.
Na uprawomocnienie się decyzji o pozwoleniu na budowę trzeba poczekać 14 dni.
W nowym obiekcie będzie można organizować zawody o randze międzynarodowej w takich dyscyplinach jak: łyżwiarstwo szybkie, short-track, łyżwiarstwo figurowe, hokej na lodzie i curling. Budynek ma posiadać również dodatkowe pomieszczenia: salę gimnastyczną, do squasha, tenisa stołowego, ćwiczeń, a także siłownię, saunę, jacuzzi i pomieszczenie odnowy biologicznej.
Będzie dach
"Budynek wraz z torem łyżwiarskim będzie przykryty dachem jednospadowym, opadającym w kierunku wschodnim. Główne wejście do budynku znajduje się od strony wschodniej w środkowej części elewacji wschodniej. Pozostałe wejścia – w zależności od funkcji, jaką w danym momencie spełnia budynek – znajdują się od strony zachodniej (5 wejść na trybuny) oraz od strony północno – wschodniej, gdzie znajduje się wejście dla użytkowników toru – amatorów oraz wejście do części restauracyjnej i rekreacyjnej" – informuje ratusz.
Wokół toru łyżwiarskiego powstanie bieżnia, a powierzchnia lodowisk po wyłożeniu specjalną podłogą będzie stanowić arenę do rozgrywania (poza sezonem) innych dyscyplin sportowych np. koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, itp., z widownią na ponad 6000 osób. W budynku będą również pomieszczenia biurowe, boksy dla komentatorów, pomieszczenia antydopingu i pierwszej pomocy medycznej.
Widownia została zaprojektowana dla maksymalnie 6259 widzów siedzących.
Tak w zeszłym roku ówczesny minister sportu i turystyki Andrzej Biernat mówił o modernizacji toru:
Minister sportu o inwestycji
ran
Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa