Zamiast jednego dwa pasy. Łatwiej wjechać na most Północny

Nowa organizacja ruchu na Wisłostradzie
Nowa organizacja ruchu na Wisłostradzie
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plNowa organizacja ruchu na Wisłostradzie

Dwa pasy zamiast jednego mają kierowcy na estakadzie wjazdowej z Wisłostrady na most Północny. O wprowadzaniu tych zmian poinformował na skrzynkę warszawa@tvn.pl internauta Mariusz. Jak zaznaczają drogowcy, to jednak tylko rozwiązanie tymczasowe.

"Wracając wczoraj wieczorem do domu zauważyłem, że drogowcy zmieniają organizację ruchu na wjeździe na most Północny z Wisłostrady od strony centrum. Malowane były pasy" - napisał Mariusz. "Podejrzewam że zdecydowano się wreszcie na wprowadzenie drugiego pasa ruchu na łączniku. W czwartek pojechaliśmy na miejsce" - dodaje.

Tylko czasowo

Na miejsce pojechał reporter tvnwarszawa.pl, by te informacje potwierdzić.

- Faktycznie ustawiono znaki pionowe i wymalowano znaki poziome. Obecnie kierowcy mają do dyspozycji dwa pasy, a nie jeden szeroki - opisuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Zdecydowanie poprawi to ruch i rozładuje korki- dodaje.

O nową organizację ruchu zapytaliśmy Zarząd Dróg Miejskich. - To jest czasowa organizacja ruchu. Została wprowadzona przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad ze względu na polepszenie przepustowości drogi na czas przebudowy Trasy AK i mostu Grota-Roweckiego - wyjaśnia Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM.

O sprawę zapytaliśmy też GDDKiA. - Zmiana ma na celu poprawę przepustowości drogi, a co za tym idzie usprawnienie ruchu w tym rejonie - mówi Agnieszka Stefańska z GDDKiA. - Organizacja ruchu na estakadzie wjazdowej na most Północny została tymczasowo zmieniona w związku z zamknięciem łącznicy wjazdowej na most Grota prowadzącej ruch z centrum w kierunku Marek - uściśla.

su/ran

Pozostałe wiadomości