Najnowsze

Awantura w hostelu pracowniczym. 52-latek usłyszał zarzut zabójstwa

Najnowsze

Autor:
dg/ran
Źródło:
PAP
ShutterstockPolicja (zdjęcie ilustracyjne)

W hostelu pracowniczym w Żabiej Woli (powiat grodziski) doszło do awantury. Jak podaje policja, jeden mężczyzna nie żyje, a drugi usłyszał zarzut zabójstwa.

Katarzyna Zych z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim przekazała w piątek, że pod koniec stycznia policjanci interweniowali w hostelu pracowniczym w miejscowości Żabia Wola. Ze wstępnych informacji wynikało, że pomiędzy mieszańcami budynku doszło do awantury.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Zarzut zabójstwa

- Na miejscu okazało się, że w jednym z pomieszczeń jest nieprzytomny mężczyzna z krwawiącymi ranami w okolicy klatki piersiowej. Wezwany natychmiast zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon 42-latka. W innym pokoju policjanci zastali drugiego z mężczyzn, który brał udział w zdarzeniu. 52-latek z widocznymi ranami na ciele potrzebował pomocy medycznej i trafił do szpitala – podała Zych.

Jak informuje policja, obaj mężczyźni byli narodowości ukraińskiej i w chwili zdarzenia znajdowali się pod wpływem alkoholu. Gdy stan zdrowia 52-latka podejrzanego pozwolił na wykonanie czynności z jego udziałem, został on przesłuchany.

- Usłyszał zarzut zabójstwa. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Zastosowany środek zapobiegawczy będzie wykonywany w areszcie śledczym w warunkach szpitalnych – podała policjantka.

Za zabójstwo grozi kara dożywocia.

Do podobnej sytuacji doszło w styczniu w hostelu robotniczym na warszawskiej Woli:

Policja o ataku nożownika w hotelu robotniczym
Policja o ataku nożownika w hotelu robotniczymTVN24

Autor:dg/ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości