Najnowsze

Wylinka pięciometrowego węża nad Wisłą. Służby proszą o ostrożność

Najnowsze

[object Object]
Wylinka węża znaleziona nad WisłąTVN24
wideo 2/2

Nad Wisłą, w powiecie piaseczyńskim, znaleziono ponad pięciometrową wylinkę węża. Zwierzę, które zrzuciło taką powłokę, może być niebezpieczne nawet dla ludzi. Służby podejrzewają jednak, że wąż wcale nie jest na wolności, a porzucenie wylinki może być głupim żartem właściciela gada.

Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Poland otrzymała zgłoszenie o znalezionej wylince węża. Do zdarzenia doszło nad Wisłą, na wysokości miejscowości Gassy i Cieciszew (powiat piaseczyński). Na miejscu leżała wylinka, a po dokładniejszym sprawdzeniu terenu znaleziono w wysokich trawach drugą jej część. Wylinka miała długość 5,30 metra i obwód około 50 centymetrów. Wylinka to zewnętrzna część powłoki ciała zwierząt zrzucana przy linieniu.

Prośba o ostrożność

Ekspert, który zbadał wylinkę, sądzi, że może ona należeć do pytona tygrysiego. Wylinka jest świeża, więc gad może być wygłodniały i agresywny. Jak czytamy na stronie Służby Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Poland, powiadomione zostały lokalne służby oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Ratownicy podejrzewają, że może być to nieśmieszny dowcip hodowcy węży, który podrzucił wylinkę swojego pupila na brzeg Wisły. Do momentu potwierdzenia tej informacji zakładają jednak, że zagrożenie dla życia ludzi jest realne i będą podejmować codzienne próby odnalezienia węża.

Głupi żart?

Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Poland apeluje wszystkich o baczne obserwowanie okolicy oraz zwracanie uwagi podczas spacerów niedaleko Wisły. Na atak narażone są głównie dzieci oraz zwierzęta domowe.

Wszystkie osoby, które natkną się na węża, jego wylinkę lub mają informację o jej pochodzeniu, proszone są o kontakt pod numerami 223506691 lub 792112222. Ratownicy proszą także o wsparcie finansowe, które pomoże im w prowadzeniu tego typu akcji.

Animal Rescue Poland informują, że jeśli zgłosi się do nich osoba, która podłożyła wylinkę, gwarantują brak konsekwencji na tym etapie poszukiwań. Niestety, po zaangażowaniu się w akcję poszukiwawczą pozostałych służb sytuacja ulegnie zmianie.

CZYTAJ TAKŻE NA TVNMETEO.PL

dd/aw

Pozostałe wiadomości