Wspólny bilet: do pierwszej strefy dołącza kolejna gmina

ZTMKarta miejska

Łomianki mają wejść do pierwszej strefy biletowej. Porozumienie z Zarządem Transportu Miejskiego podpisano w piątek. "Dzięki temu mieszkańcy kupujący bilety 30-dniowe zaoszczędzą w skali roku 840 złotych" - wyjaśnia ZTM.

Porozumienie podpisali dyrektor ZTM Wiesław Witek, burmistrz Łomianek Tomasz Dąbrowski i wójt gminy Czosnów Antoni Kręźlewicz. Dokument określa ramy, w których może zostać podpisana przyszła umowa ze spółką Komunikacja Miejską Łomianki.

Zdecydują radni

"Zgodę na podpisanie umowy musi jeszcze wyrazić stosowną uchwałą Rada Warszawy. Podpisane porozumienie to kolejny krok w kierunku rozwoju transportu aglomeracyjnego. Od listopada 2016 roku w I strefie biletowej funkcjonują Marki" - przypomina ZTM.

Teraz dla przykładu za bilet 30-dniowy normalny mieszkańcy Łomianek, którzy chcą jechać do Warszawy płacą 180 zł. Gdy wejdą do I strefy bilet będzie kosztował 110 zł. Wtedy też za organizację komunikacji będzie w całości odpowiadał stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego. A od 1 stycznia przyszłego roku komunikację publiczną na trasie Warszawa - Łomianki/Czosnów zapewnią nowe linie autobusowe:

Linia 150 - na trasie Metro Młociny - Dziekanów Leśny. Autobusy tej linii będą kursowały z częstotliwością w szczycie co 10 minut, co 15 minut poza szczytem oraz co 30 minut w święta. W wybranych dodatkowych kursach w porannym szczycie w dni nauki szkolnej autobusy dojadą do pętli Metro Marymont.

Linia 750 - na trasie Metro Młociny – Dębina/Palmiry/Sadowa (w zależności od wariantu trasy). Autobusy tej linii będą kursowały co ok. 20 minut w godzinach szczytu i co 30 minut poza tymi godzinami na ich wspólnym odcinku.

"Dzięki koordynacji rozkładów jazdy linii 150 i 750 i wspólnej pętli w Warszawie przy stacji metra czas oczekiwania dla pasażerów na wspólnym odcinku tras wyniesie 5-10 minut w godzinach szczytu oraz 10 minut poza szczytem i 15 minut w dni wolne od pracy. Linia 701 zmieni swój numer na 250 (trasa i rozkład nie zmienią się)" - zapewniają urzędnicy.

Autobusy linii N56 pojadą z Metra Młociny przez ul. Pułkową, Kolejową (jak linia 150) do pętli w Dziekanowie Leśnym jako linia nocna całotygodniowa.

Jak informuje ZTM, teraz Łomianki dofinansowują funkcjonowanie linii 701 i N56 kwotą 30 tysięcy złotych miesięcznie. Od przyszłego roku koszty dla linii 150, 250, 750 i N56 wyniosą 464 tysięcy złotych miesięcznie.

CZYTAJ TEŻ O DARMOWYCH BILETACH DLA UCZNIÓW:

[object Object]
Renata Kaznowska o bezpłatnych przejazdachMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

ran/pm

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Pozostałe wiadomości