Wjazdu na most Śląsko-Dąbrowski nie otworzą. "To by nie pomogło"

tvnwarszawa.plWjazd na most Śląsko-Dąbrowski

Urzędnicy nie planują otwarcia dla ruchu wjazdu na most Śląsko-Dąbrowski w godzinach szczytu w związku z zamknięciem mostu Łazienkowskiego. - To spowodowałoby jeszcze większe problemy - twierdzą urzędnicy.

Kierowcy nie mogą wjeżdżać wiadukt łączący tunel trasy W-Z z mostem Śląsko-Dąbrowskim w godzinach szczytu, rano między 6 a 10 i po południu między 15 a 19. Zabrania tego słynny piętrowy znak tuż przy przystanku komunikacji miejskiej.

Zamknięcie dla ruchu mostu Łazienkowskiego nie zmienia opinii urzędników na temat organizacji ruchu na tej przeprawie. - Most nadal będzie niedostępny dla kierowców w tych godzinach - mówi Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

"Korki byłyby większe"

Zdaniem urzędników otwarcie wjazdu na most spowodowałoby jeszcze większe problemy komunikacyjne. - Przepustowość tej przeprawy nie jest wystarczająca. Gdyby został w pełni otwarty dla kierowców, samochody stałyby w korkach w al. Solidarności. Kłopoty miałaby też komunikacja miejska - tłumaczy Milczarczyk. Most jest zamknięty w godzinach szczytu z uwagi na komunikację miejską i bezpieczeństwo pasażerów. - Przed wjazdem na most, na wysokości Zamku Królewskiego, jest przystanek autobusowy i tramwajowy. Gdy pojazdu komunikacji miejskiej się zatrzymują by pasażerowie mogli wsiąść lub wysiąść, to zatrzymuje się cały ruch samochodowy. Gdyby zlikwidować ograniczenia, korki byłyby olbrzymie - mówi rzecznik.

Pożar mostu

Most Łazienkowski został zamknięty do odwołania po sobotnim pożarze. Po trwającym 12 godzin pożarze w niedzielę rano pojawili się na nim eksperci z przedstawicielami ratusza. Eksperci mają przeprowadzić oględziny przeprawy. Jak informuje stołeczny ratusz dopiero pod koniec tygodnia pojawi się decyzja czy i w jakim stopniu ruch na moście zostanie przywrócony.

Widok na most Łazienkowski po pożarze:

Most po pożarze - nagranie z drona
Most po pożarze - nagranie z dronaKontakt 24

jb/gp

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości