Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Wielkie liczenie samochodów na mostach

Najnowsze

mostpolnocny.warszawa.plPo raz pierwszy do liczenia zostanie włączony most Skłodowskiej

Po raz pierwszy drogowcy policzą samochody na ośmiu mostach równocześnie. Pomogą im w tym zatopione w asfalcie pętle indukcyjne.

- W drugiej połowie maja przeprowadzimy pomiary ruchu na wszystkich stołecznych mostach. Takie samo badanie zostanie też powtórzone w wakacje i wczesną jesienią. Pozwoli to na lepsze planowanie np. remontów – wyjaśnia w rozmowie z tvnwarszawa.pl Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Pustki na Skłodowskiej

Ciekawe będą zwłaszcza wyniki z pomiarów wykonanych na najmłodszej przeprawie imienia Marii Skłodowskiej-Curie, który wciąż nie cieszy się zbyt dużą popularnością. – To się zmieni, gdy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zacznie remontować most Grota-Roweckiego. Prawdopodobnie nastąpi to późnym latem – mówi Sobieraj.

Liczyli już ręcznie

Jak dotąd jednak most nie jest oblegany. W kwietniu ZDM robił tu ręczne pomiary. W porannym szczycie, w kierunku Bielan przejechało ok. 2,3 tys. pojazdów na godzinę. Do tego dochodzi niecałe 600 w drugą stronę. Po południu auto było więcej - w stronę Białołęki jechało ich 2,4 tys. natomiast w przeciwnym kierunku blisko tysiąc.

W znakomitej większości były to auta osobowe, ciężarówki i samochody dostawcze stanowiły zaledwie 5 procent pojazdów.

Dla przykładu sąsiednim mostem Grota-Roweckiego średnio na godzinę przejeżdża 6 tysięcy pojazdów.

mjc//ec

Źródło zdjęcia głównego: mostpolnocny.warszawa.pl