Wielkie liczenie samochodów na mostach

mostpolnocny.warszawa.plPo raz pierwszy do liczenia zostanie włączony most Skłodowskiej

Po raz pierwszy drogowcy policzą samochody na ośmiu mostach równocześnie. Pomogą im w tym zatopione w asfalcie pętle indukcyjne.

- W drugiej połowie maja przeprowadzimy pomiary ruchu na wszystkich stołecznych mostach. Takie samo badanie zostanie też powtórzone w wakacje i wczesną jesienią. Pozwoli to na lepsze planowanie np. remontów – wyjaśnia w rozmowie z tvnwarszawa.pl Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Pustki na Skłodowskiej

Ciekawe będą zwłaszcza wyniki z pomiarów wykonanych na najmłodszej przeprawie imienia Marii Skłodowskiej-Curie, który wciąż nie cieszy się zbyt dużą popularnością. – To się zmieni, gdy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zacznie remontować most Grota-Roweckiego. Prawdopodobnie nastąpi to późnym latem – mówi Sobieraj.

Liczyli już ręcznie

Jak dotąd jednak most nie jest oblegany. W kwietniu ZDM robił tu ręczne pomiary. W porannym szczycie, w kierunku Bielan przejechało ok. 2,3 tys. pojazdów na godzinę. Do tego dochodzi niecałe 600 w drugą stronę. Po południu auto było więcej - w stronę Białołęki jechało ich 2,4 tys. natomiast w przeciwnym kierunku blisko tysiąc.

W znakomitej większości były to auta osobowe, ciężarówki i samochody dostawcze stanowiły zaledwie 5 procent pojazdów.

Dla przykładu sąsiednim mostem Grota-Roweckiego średnio na godzinę przejeżdża 6 tysięcy pojazdów.

mjc//ec

Źródło zdjęcia głównego: mostpolnocny.warszawa.pl

Pozostałe wiadomości