Więcej pociągów i pasażerów

tvnwarszawa.plWięcej pasażerów w WKD

Warszawska Kolej Dojazdowa chwali się frekwencją w pociągach. Z wyliczeń przewoźnika wynika, że w lipcu pasażerów było więcej o 36 procent niż w tym samym miesiącu zeszłego roku.

To efekt , jak piszą kolejarze, wprowadzenia do rozkładu na prośbę pasażerów 30 dodatkowych pociągów. Stało się tak, ponieważ remont na linii Warszawa Wschodnia - Warszawa Śródmieście bardzo utrudnia ruch pociągów na trasach podmiejskich. Uciążliwy jest też remont na trasie Warszawa-Zachodnia (Pruszków) – Grodzisk Mazowiecki.

Remont linii średnicowej trwa od 29 czerwca i ma skończyć się do 1 września. Koniec drugiego również planowany jest na początek września, zbudowane zostaną przejścia podziemne pod torami 1 i 2 na linii dalekobieżnej i pod torami 3 i 4 na linii podmiejskiej. Zmiany wymusiła budowa przystanku kolejowego Ursus-Niedźwiadek.

Przewoźnik się chwali

- Wprowadzenie przez WKD tzw. roboczego rozkładu jazdy( więcej pociągów) w lipcu, wpłynęło na wzrost liczby przewiezionych pasażerów w stosunku do miesiąca lipca 2012 r. o 36,30 proc. W lipcu 2012 r. przewieziono 465 424 pasażerów, natomiast w lipcu 2013 r. 634 386 pasażerów - informuje przewoźnik.

Na prośbę pasażerów w sierpniu nadal obowiązuje rozkład roboczy. Oznacza to, że w wakacje jeździ o 30 pociągów więcej niż normalnie w okresie letnim.

Warszawska Kolej Dojazdowa jest najbardziej punktualną koleją w Polsce:

Nie ma punktualniejszych od WKD
Nie ma punktualniejszych od WKDDawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl

lata//ec

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości