Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Wichura. Drzewo na autobusie, tramwaje nie jeździły mostem

TVN Warszawa

Drzewo na autobusieTomasz Zieliński / tvnwasrzawa.pl
wideo 2/6

W poniedziałek po południu nad Warszawą przeszła wichura. Służby kilkadziesiąt zgłoszeń o powalonych drzewach. Na jeden z autobusów runęło drzewo. Tramwaje nie jeździły mostem Śląsko-Dąbrowskim.

- W rejonie metra Młociny jest zerwana sieć trakcyjna. Nie jeżdżą tramwaje - informował Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl. Zarząd Transportu Miejskiego potwierdzał, że w związku z zablokowanym przejazdem w rejonie stacji metra występowały utrudnienia w kursowaniu linii 11, 33.

Na ul. Czerniakowskiej na autobus spadło drzewo. Do zdarzenia doszło na jezdni w stronę Wilanowa, Trasą Siekierkowską. - Nikomu nic się nie stało. Uszkodzone są autobus miejskie oraz osobowy volkswagen. Strażacy usunęli drzewo - relacjonował Zieliński.

Burze na Bródnie
Dariusz Jakóbczak

Nieprzejezdny most

Problemy były też na moście Śląsko-Dąbrowskim. - Drzewo spadło na sieć trakcyjną i samochód - powiedziała Iwona Jurkiewicz z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

Przez kilkadziesiąt minut most był całkowicie nieprzejezdny. O godz. 19 zakończyły się utrudnienia dla tramwajów linii 4, 13, 20, 23, 26, które przez kilka godzin jeździły objazdami.

Straż pożarna potwierdzała, że problemy komunikacyjne występowały w całej Warszawie. - Mamy kilkadziesiąt zgłoszeń. Straż działa na terenie całego miasta, telefony otrzymujemy co chwilę - mówił przed godz. 16 Piotr Świerkowski ze straży pożarnej.

Interweniowała też straż miejska. - Mamy kilkanaście zgłoszeń, głównie dotyczą złamanych gałęzi i konarów, które spadły na jezdnie. Na przykład na Bohomolca, Grabowskiej i Czerniakowskiej. Jeżeli mamy możliwość, to sami je ściągamy, jak nie to, informujemy inne służby - powiedziała o godz. 17 Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej i dodała, że są też pojedyncze zgłoszenia o powybijanych oknach, na przykład z Krakowskiego Przedmieścia.

Drzewo na samochodzie

Drzewo spadło między innymi na samochód przy ulicy Szczęśliwickiej. - Rosło na prywatnej posesji, przewróciło się najpierw na ogrodzenie, potem na stojącego opla. Na szczęście nikogo nie było w środku - relacjonuje nasz reporter. - Na miejsce przyjechał jeden zastęp strażacki i usunął drzewo - dodaje.

Front przesuwa się na wschód

Jak informował po godzinie 16 synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski w wielu regionach kraju występują burze o natężeniu umiarkowanym z opadami 15-20 litrów na metr kwadratowy i porywami wiatru do 70 kilometrów na godzinę. Linia frontu powoli przesuwa się na wschód.

ran/b