Wiadukt Łopuszańskiej "zagraża bezpieczeństwu". Remont przełożony o tydzień

Wiadukt do remontu
Wiadukt do remontu
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plWiadukt do remontu

Drogowcy biorą się za remont drugiej nitki wiaduktu ulicy Łopuszańskiej nad torami kolejowymi. Prace oznaczają utrudnienia. Potrwać mają do 15 września.

Mowa o wiadukcie, który znajduje się nad torami kolejowymi WKD. W ubiegłym roku wyremontowano ten, po którym kierowcy jadą w stronę Mokotowa. Teraz przyszła pora na drugi, prowadzący w stronę ulicy Kleszczowej.

"Zagraża bezpieczeństwu"

"Stan obiektu północnego zagraża bezpieczeństwu poruszających się nim pojazdów i pieszych. Nawierzchnia jest w złym stanie technicznym. Gzymsy wykonane są z prefabrykowanych desek betonowych" – uzasadnia konieczność remontu Zarząd Dróg Miejskich.

"Dogodny termin"

Początkowo ZDM informował, że prace ruszą w nocy z 21 na 22 czerwca.

Obecnie podany termin to noc z 29 na 30 czerwca (z niedzieli na poniedziałek).

Wtedy też z ruchu wyłączony zostanie wiadukt w kierunku ul. Kleszczowej.

Jak tłumaczą drogowcy, powyższy termin rozpoczęcia prac będzie dogodny ze względu na zakończenie roku szkolnego i wyjazdy urlopowe mieszkańców Warszawy.

Ruch jednym wiaduktem

Podczas zamknięcia przeprawy ruch zostanie przeniesiony na wiadukt południowy ( w stronę Mokotowa). Tam kierowcy będą mieć do dyspozycji cztery pasy ruchu, po dwa w każdym kierunku.

Jak wyjaśnia ZDM, czasowa organizacja ruchu przewiduje ruch samochodów osobowych po zawężonych pasach natomiast ruch samochodów ciężarowych i autobusów będzie odbywał się centralnie po dwóch.

Prace do 15 września

Drogowcy dodają, że staną znaki ograniczające prędkość jazdy do 40 km/h. Zlikwidowany będzie przystanek autobusowy, z którego pasażerowie jadą w kierunku Al. Jerozolimskich. Jak podaje ZDM, linia WKD będzie funkcjonować bez większych utrudnień. Prace mają potrwać do połowy września. W tym czasie wymieniona będzie nawierzchnia, izolacja, a także deski gzymsowe. Naprawione będą też schody.

W UBIEGŁYM ROKU WYREMONTOWANO WIADUKT PROWADZĄCY W STRONĘ MOKOTOWA:

Wiadukt jest już przejezdny
Wiadukt jest już przejezdnyDawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.pl

ran,su/r/mz

Pozostałe wiadomości