Najnowsze

Węzły Marynarska i Lotnisko pod wodą

Najnowsze

[object Object]
Zalany węzeł MarynarskaLech Marcinczak, tvnwarszawa.pl
wideo 2/6

Trasa S79 kolejny raz przegrała z deszczem. W poniedziałek przed południem była całkiem nieprzejezdna. Potem odblokowywano kolejne fragmenty. Całą udało się udrożnić dopiero w nocy.

"Na węźle Marynarska zostały zakończone działania przy odpompowywaniu zastoisk wodnych . Ruch został przywrócony i odbywa się normalnie bez utrudnień" - poinformowała o godzinie 2 w nocy z poniedziałku na wtorek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Wcześniej odblokowywano pojedyncze fragmenty trasy. Zjazd z ulicy Sasanki i wjazd na Marynarską zostały udrożnione o 15, a od 19 przejezdna była łącznica od ulicy Wołoskiej.

W poniedziałek rano cała trasa była nieprzejezdna z powodu deszczu, który padał przez całą noc. - Trasa pod Marynarską jest zalana. Nie można w nią zjechać ani od strony Żwirki i Wigury, ani od strony Rzymowskiego. Stoją znaki zakazujące wjazdu, a także samochody służb - relacjonował rano Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. - Na miejscu są także drogowcy. Pracują dwie pompy spalinowe, które odpompowują wodę - dodał.

"Całą noc pompowano wodę"

- Podejmujemy bardzo intensywną pracę. Całą noc pompowaliśmy wodę, która tam napływała, teren został osuszony o szóstej, natomiast opady wciąż trwają – przekonywał przed południem Jan Grynicki, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Woda zbiera się w dwóch miejscach na węźle Lotnisko i węźle Marynarska - przekazywał.

Węzeł Marynarska jest podtapiany regularnie. Jak mówił reporter, poniedziałkowe zalanie było zdecydowanie gorsze niż poprzednie, o którym pisaliśmy raptem miesiąc temu. Jan Krynicki zapewniał, że infrastruktura wodna na samej trasie radzi sobie z taką ilością wody, ale ta, która ją otacza, tak wydajna już nie jest. I dodał, że GDDKiA będzie współpracować z "innymi zarządcami infrastruktury" nad poprawą sytuacji i udrożnieniem systemu.

Przypomnijmy, trasa S79 łączy ulicę Marynarską z Południową Obwodnicą Warszawy (S2). Można nią dojechać na lotnisko, chociaż większość kierowców i tak wybiera Żwirki i Wigury, a także do obwodnicy.

Utrudnienia na węźle Marynarskatargeo.pl

Utrudnienia na węźle Lotnisko

Jak przeczytaliśmy rano w komunikacie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia były także na węźle Lotnisko. "Zablokowane są łącznica z S2 na S79 od strony węzła Puławska, a także łącznica z S79 do S2 w kierunku węzła Puławska" - ostrzegała GDDKiA.

- Oznacza to, że kierowcy na węźle z obwodnicą mogą skręcić z trasy S79 tylko w kierunku autostrady A2 lub zjechać z obwodnicy od strony A2 na trasę w kierunku Marynarskiej - wyjaśniał Marcinczak.

Po godzinie 15, GDDKiA poinformowała że utrudnienia w tym miejscu zakończyły się.

Podtopione piwnice, powalone drzewa

W związku z nocnymi opadami deszczu ręce pełne roboty mieli warszawscy strażacy. - Do godziny 7.00 w związku z opadami deszczu otrzymaliśmy około 50 zgłoszeń, ale dochodzą kolejne. Głównie chodzi o podtopione piwnice, powalone konary drzew, zalania - mówił Mateusz Wiek ze straży pożarnej.

Jak dodał, w całym Mazowszu strażacy interweniowali około 100 razy.

su/md/b/r

Pozostałe wiadomości