Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Przeciąga się naprawa dachu na Warszawiance

Warszawa | Najnowsze

Autor:
ab/b/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Trzy tygodnie miała potrwać naprawa dachu pływalni na Warszawiance po tym, jak odpadł z niego metalowy element. Prace się opóźniły.

- Basen pozostanie zamknięty przez około trzy tygodnie - mówił nam pod koniec października Tomasz Sobolewski, kierownik do spraw sprzedaży i marketingu Parku Wodnego Warszawianka.

Otwarcie pod koniec listopada

Trzy tygodnie właśnie minęły, ale basen sportowy ma zostać otwarty dopiero 28 listopada, czyli ponad cztery tygodnie po tym, jak z dachu do wody spadł metalowy element. Sobolewski twierdzi jednak, że nie napotkano na poważniejsze problemy. "To standardowa przerwa techniczna. Były dni wolne od pracy, co wpłynęło na terminy dostaw" - informuje w odpowiedzi na nasze pytania.

Jak dodaje, obecnie do basenu nalewana jest woda. "Samo napełnianie basenu to są cztery dni. Wodę należy jeszcze uzdatnić i podgrzać, ponieważ ta, która do nas dociera, ma około 10 - 12 stopni, to wszystko wymaga czasu" - wyjaśnia.

I dodaje, że 28 listopada to "data z zapasem".

"Nie była potrzebna ewakuacja"

O incydencie informowaliśmy na tvnwarszawa.pl 29 października. - Doszło do rozpięcia metalowego elementu spinającego dach. Zleciliśmy jego ekspertyzę - tłumaczył wówczas Tomasz Sobolewski. Zapewniał jednocześnie, że "dach znajduje się w nienaruszonym stanie".

Równocześnie potwierdził, że zdarzenie miało miejsce w godzinach pracy basenu, a element wpadł do wody. Zapewnił jednak, że nie była potrzebna ewakuacja przebywających na pływalni gości. - W momencie wystąpienia usterki, jak również obecnie, nie było, ani nie ma najmniejszego zagrożenia dla zdrowia osób przebywających na obiekcie - przekonywał.

Jak poinformowała Warszawianka, przerwa techniczna w czasie której wykonywane są naprawy, wykorzystana została również do konserwacji fug w basenie sportowym i wymiany oświetlenia na lampy LED. Basen rekreacyjny oraz strefa spa pozostały czynne.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też, że uszkodzony rurociąg prowadzący ścieki do oczyszczalni "Czajka", został już naprawiony:

Ścieki z lewobrzeżnej Warszawy płyną już rurociągiem pod Wisłą
Ścieki z lewobrzeżnej Warszawy płyną już rurociągiem pod Wisłą
TVN24

Źródło: tvnwarszawa.pl

ab/b/r