Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

"Rower jest połamany, samochód mocno uszkodzony". Zderzenie rowerzysty i taksówki

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plPotrącenie rowerzysty na Tamce

Rowerzysta trafił do szpitala po zderzeniu z samochodem osobowym na Powiślu. Policja podaje, że obaj kierujący byli trzeźwi.

Do wypadku doszło około godziny 16 przy jednokierunkowym pasie rowerowym na ulicy Tamka. - Przy skrzyżowaniu z ulicą Zaułek Ku Szarytkom taksówka zderzyła się z osobą jadącą na rowerze - relacjonuje Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl.

Na miejscu wypadku pracuje policja. Wcześniej w interwencji uczestniczyło również pogotowie ratunkowe. - Rowerzysta został zabrany do szpitala. Zarówno on, jak i kierowca byli trzeźwi - informuje Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji.

- Rower jest połamany. Mocno uszkodzony został też samochód osobowy. Ma wybitą przednią szybę oraz wgniecioną maskę i zderzak. Początkowo ruch na Tamce odbywał się wahadłowo. Pas w kierunku Wybrzeża Kościuszkowskiego został zablokowany na czas akcji ratunkowej - opisuje Zieliński. 

Pas dla rowerzystów na Tamce jest stromy i wąski. Można nim dojechać nad Wisłę. Zdarza się, że na dalszym odcinku, od Kruczkowskiego do Wybrzeża Kościuszkowskiego, rowerzyści jadą nieprzepisowo - pod prąd. Na tym odcinku Tamki pas jest tylko po jednej stronie ulicy. Dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, jedną z nich pokazaliśmy na tvnwarszawa.pl.

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl