Najnowsze

Wybuch w mieszkaniu na Ursynowie. Areszt dla właściciela

Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wybuch w mieszkaniu na Ursynowie
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plWybuch w mieszkaniu na Ursynowie

Prokuratura stawia zarzuty po poniedziałkowym wybuchu i pożarze w bloku na Ursynowie. Właściciel lokalu odpowie za "sprowadzenie zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach". Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla mężczyzny.

Na ostatnim piętrze bloku przy Teligi 4 doszło w poniedziałek do wybuchu, następstwem którego był pożar. Z relacji straży pożarnej wynikało, że w jednym z mieszkań mógł wybuchnąć "pięciolitrowy zbiornik z paliwem". Siła eksplozji wyrwała okno i uszkodziła drzwi w sąsiednich lokalach. Odłamki elewacji i ram okiennych wylądowały na trawniku.

Mężczyzna przebywający w tym czasie w lokalu został poszkodowany i trafił pod opiekę ratowników medycznych. Jeszcze w poniedziałek został zatrzymany przez policję. Oficer prasowy Komendy Rejonowej Policji Warszawa II Robert Koniuszy przekazał naszej redakcji, że zatrzymany był pijany. Badanie alkomatem wykazało niecałe 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Zarzuty po pożarze przy Teligi

Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności poniedziałkowego zdarzenia. Zdaniem śledczych, do wybuchu doszło z winy zatrzymanego. Z ich ustaleń wynika, że jest on właścicielem mieszkania. - Mężczyzna usłyszał zarzut sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mającego postać pożaru - informuje Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Czyn ten zagrożony jest karą od roku do dziesięciu lat więzienia.

Jak dodaje Skrzyniarz, śledczy skierowali do sądu wniosek o areszt dla podejrzanego - Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące - informuje prokurator Skrzyniarz.

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości