Frezowanie i zwężenie Puławskiej, remonty na Woli i przy kinie Femina. Weekend z utrudnieniami

Źródło:
PAP
Dyrektor ZDM o zmianach na Puławskiej
Dyrektor ZDM o zmianach na Puławskiej
TVN24
Dyrektor ZDM o zmianach na Puławskiej TVN24

W weekend drogowcy będą frezować prawy pas ulicy Puławskiej. Z kolei tramwajarze wyremontują zwrotnice przy dawnym kinie Femina. Remonty zaplanowano też w dwóch punktach Woli. Będą objazdy i zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej.

Stołeczny ratusz przekazał, że remont Puławskiej na odcinku od Romera do Doliny Służewieckiej rozpocznie się w piątek, 24 maja, o godzinie 22 i potrwa do poniedziałku, 27 maja, do godziny 4. Jezdnia w kierunku centrum zostanie zwężona do jednego pasa.

Utrudnienia od ulicy Pileckiego

Pierwsze zmiany zostaną wprowadzone już na ulicy Pileckiego. Do skrętu w prawo w Puławską dostępny będzie tylko jeden pas. Z kolei na fragmencie Puławskiej od Pileckiego do Romera zostanie zamknięty skrajny prawy pas, a od Romera do węzła z Doliną Służewiecką kierowcy pojadą jednym – lewym. Połączenie Puławskiej Romera pozostanie otwarte.

Nie będzie można zjechać z Puławskiej w prawo, w Dolinę Służewiecką.

Objazd poprowadzi ulicą Puławską i aleją Wilanowską. Utrudnienia będzie można także ominąć ulicami: Pileckiego, Ciszewskiego i Rodowicza "Anody".

Utrudnienia na Puławskiej UM Warszawa

Utrudnienia na Jana Pawła

W sobotę i niedzielę, 25 i 26 maja, tramwajarze wymienią zwrotnice na torowisku po stronie dawnego kina Femina. Przed skrzyżowaniem z aleją Solidarności zamkną środkowy pas alei Jana Pawła II, do jazdy prosto w stronę Żoliborza. Z prawego możliwy będzie wyłącznie skręt w kierunku placu Bankowego.

Również na jezdni alei Solidarności do placu Bankowego, przed skrzyżowaniem, zostanie zamknięty jeden pas do jazdy prosto. Ruch pozostałymi pasami będzie odbywał się bez zmian.

Piesi przejdą przez ulicę tak jak dotychczas, a jedynie po stronie prac zebra zostanie zwężona.

"Tramwaje nie będą kursowały aleją Solidarności od placu Bankowego do alei Jana Pawła II. W weekend na trasy nie wyjadą linie: 13 i 23, a 20 i 26 Wisłę pokonają mostem Gdańskim" - przekazał Zarząd Transportu Miejskiego.

Objazd "dwudziestki" poprowadzony zostanie: aleją Jana Pawła II, Słomińskiego, Starzyńskiego i Jagiellońską. Tramwaje linii 26 pojadą podobnie jak 20, ale na rondzie Starzyńskiego skręcą w drugą stronę i Jagiellońską oraz Ratuszową wrócą do swojej trasy.

Dodatkowo, aby uzupełnić połączenie z Pragą przez most Śląsko-Dąbrowski, tramwaje linii 18 od placu Bankowego, na Żerań FSO, będą jeździły przez aleję Solidarności, Targową, Ratuszową i Jagiellońską.

Pasażerów zabiorą linie zastępcze 73 i Z26. Tramwaje linii 73 pojadą między pętlą Kawęczyńska-Bazylika, a Czynszową ulicami: Kawęczyńską, Targową, 11 Listopada, Stalową i Czynszową. Z kolei autobusy Z26 będą jeździły aleją Solidarności między Dworcem Wileńskim a Młynarską.

Utrudnienia przy kinie Femina UM Warszawa

Remonty na Woli

Również w weekend tramwajarze rozpoczynają kolejny etap budowy przystanków na ulicy Obozowej. W nocy z piątku na sobotę, z 24 na 25 maja, zamknięta zostanie jezdnia ulicy Obozowej w kierunku Bemowa, od Dalibora do Księcia Janusza. Utrudnienia potrwają do końca maja.

Kierowcy ominą budowę ulicami: Ciołka, Górczewską i Księcia Janusza.

Kolejny etap prac zaplanowano na pierwszą połowę czerwca. Wtedy zamknięta będzie jezdnia od Deotymy do alei Prymasa Tysiąclecia – skrzyżowanie z ulicą Magistracką pozostanie otwarte. Ostatni etap potrwa przez tydzień od połowy czerwca: tramwajarze ponownie zamkną jezdnię w stronę Bemowa pomiędzy aleją Prymasa Tysiąclecia a ulicą Długomiła.

Utrudnienia na Obozowej UM Warszawa

Na zlecenie dzielnicy Wola będzie remontowana ulica Pustola, od Redutowej do Sowińskiego. Przed pracami wzdłuż jezdni zostaną ustawione znaki zakazu zatrzymywania się z informacją o możliwości odholowania pojazdu na koszt właściciela.

Remont został podzielony na dwa etapy. Pierwszy z nich rozpocznie się w niedzielę, 26 maja. O godzinie 22 drogowcy zamkną ulicę Pustola od Redutowej do Norwida. Kierowcy będą mieli czas do rana na przeparkowanie samochodów. Same roboty drogowe rozpoczną się w poniedziałek, 27 maja, z samego rana. Koniec prac w środę, 29 maja, także o godzinie 22.

Kierowcy nie przejadą remontowanym fragmentem ulicy, a także przez skrzyżowanie z Norwida. Objazd utrudnień wyznaczono ulicami Sowińskiego, Olbrachta i Redutową. Do Norwida będzie można dojechać Nakielską i Baltazara.

Utrudnienia na Pustola UM Warszawa

Autorka/Autor:kz

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock

Pozostałe wiadomości

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa sąsiada. Z ich ustaleń wynika, że sprawca zadał pokrzywdzonemu dwa ciosy nożem w okolicę brzucha i klatki piersiowej.

Sąsiedzka sprzeczka na korytarzu skończyła się dwoma ciosami nożem

Sąsiedzka sprzeczka na korytarzu skończyła się dwoma ciosami nożem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Po godzinie 8.30 aktywiści i aktywistki z Ostatniego Pokolenia zablokowali ulicę Marszałkowską w centrum Warszawy. Ruch był wstrzymany przez około pół godziny. Organizacja konsekwentnie domaga się większych inwestycji w transport publiczny.

Ostatnie Pokolenie blokowało Marszałkowską

Ostatnie Pokolenie blokowało Marszałkowską

Źródło:
tvnwarszawa.pl
"Jeśli Donald Tusk nie poprze naszych postulatów, protestów będzie więcej"

"Jeśli Donald Tusk nie poprze naszych postulatów, protestów będzie więcej"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Służby zlikwidowały działające pod Siedlcami laboratorium, gdzie produkowano narkotyki syntetyczne. Zatrzymano dwie osoby. Na miejscu znaleziono środki odurzające o wartości blisko ośmiu milionów złotych.

Znaleźli narkotyki warte prawie osiem milionów złotych, zatrzymali "chemików"

Znaleźli narkotyki warte prawie osiem milionów złotych, zatrzymali "chemików"

Źródło:
PAP

W czwartek rano na skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich z Łopuszańską zderzyły się samochody osobowy i dostawczy. Jednej osobie udzielana jest pomoc medyczna.

Zderzenie dwóch aut na ruchliwym skrzyżowaniu

Zderzenie dwóch aut na ruchliwym skrzyżowaniu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zarząd Transportu Miejskiego wstępnie podsumował konsultacje społeczne w sprawie zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej po otwarciu linii tramwajowej do Wilanowa. Wzięło w nich udział około dwóch tysięcy osób, z czego połowa online. Według urzędników, najwięcej uwag dotyczyło czterech linii autobusowych.

Zmiany po uruchomieniu tramwaju do Wilanowa. Pytania o przyszłość czterech linii autobusowych

Zmiany po uruchomieniu tramwaju do Wilanowa. Pytania o przyszłość czterech linii autobusowych

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zarząd Zieleni rozpoczął przygotowania do budowy mostu pieszo-rowerowego w porcie Czerniakowskim. Przeprawa ma być gotowa na przełomie wiosny i lata przyszłego roku.

Tak będzie wyglądać nowy most przez Wisłę

Tak będzie wyglądać nowy most przez Wisłę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

71-letni mężczyzna zasłabł w swoim domu i dwa dni leżał na podłodze. Na szczęście wołanie o pomoc usłyszała sąsiadka, która zaalarmowała policję. Pomoc przyszła w ostatniej chwili. W trakcie transportu do karetki stan mężczyzny nagle się pogorszył. Rozpoczęła się walka o jego życie.

Zasłabł i dwa dni leżał na podłodze. W drodze do karetki walczyli o jego życie

Zasłabł i dwa dni leżał na podłodze. W drodze do karetki walczyli o jego życie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mieszkańcy Warszawy wybierali po raz 11. projekty budżetu obywatelskiego. Spośród 1183 pomysłów zrealizowanych zostanie 293, w tym 20 ogólnomiejskich. Łączna kwota przeznaczona na ten cel to ponad 105 milionów złotych.

293 projekty do realizacji za ponad 105 milionów

293 projekty do realizacji za ponad 105 milionów

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwuletni chłopiec zginął pod kołami samochodu ciężarowego w okolicach Ostrołęki (Mazowieckie). Do zdarzenia doszło, kiedy kierowca, który przyjechał z paszą dla zwierząt, manewrował na podwórku.

Tragedia pod Ostrołęką. Dwuletnie dziecko zginęło pod kołami ciężarówki

Tragedia pod Ostrołęką. Dwuletnie dziecko zginęło pod kołami ciężarówki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W związku z kolejnym etapem przebudowy skrzyżowania stołecznych ulic Arkuszowej i Estrady z 3 Maja w podwarszawskich Mościskach od piątku nastąpi zmiana w organizacji ruchu. Zmiany dotyczą też pasażerów komunikacji miejskiej.

Zmiany w ruchu na wjeździe do Warszawy

Zmiany w ruchu na wjeździe do Warszawy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Korytowie koło Żyrardowa. Na leśnej drodze samochód osobowy uderzył w drzewo i stanął w płomieniach. Nie żyje jedna osoba.

Samochód spłonął po uderzeniu w drzewo, "w środku zwęglone ciało"

Samochód spłonął po uderzeniu w drzewo, "w środku zwęglone ciało"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Z powodu wypadku na stacji Politechnika nieczynnych było pięć stacji pierwszej linii metra. Utrudnienia trwały ponad trzy godziny.

Wypadek w metrze. Były utrudnienia na pierwszej linii

Wypadek w metrze. Były utrudnienia na pierwszej linii

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

W sieci pojawiły się filmy nagrane podczas odbywającego się w weekend na Torze Wyścigów Konnych Służewiec Clout Festivalu. Widać na nich zachowanie niektórych ochroniarzy, którzy biją uczestników imprezy, wykręcają im ręce, a także ciągną ich po ziemi. Sprawą interesuje się policja, która zapewnia, że dostępne w sieci nagrania zostaną poddane analizie. Wyjaśnienia zapowiadają organizatorzy i firma ochroniarska.

Ochroniarze wykręcali ręce i ciągnęli po ziemi uczestników festiwalu. Policja analizuje nagrania

Ochroniarze wykręcali ręce i ciągnęli po ziemi uczestników festiwalu. Policja analizuje nagrania

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- W cztery następujące po sobie weekendy pociągi kursujące po linii obwodowej nie zatrzymają się przy peronie 9. Dworca Zachodniego - poinformował rzecznik PKP PLK Karol Jakubowski.

Pociągi nie zatrzymają się przy tym peronie. Utrudnienia dotyczą ponad 100 połączeń

Pociągi nie zatrzymają się przy tym peronie. Utrudnienia dotyczą ponad 100 połączeń

Źródło:
PAP

Minister sprawiedliwości Adam Bodnar po zapoznaniu się z treścią opinii Kolegium Sądu Okręgowego w Warszawie odwołał z pełnionych funkcji prezesa i czworo wiceprezesów Sądu Okręgowego w Warszawie - podano w komunikacie resortu sprawiedliwości.

Prezes i wiceprezesi Sądu Okręgowego w Warszawie odwołani

Prezes i wiceprezesi Sądu Okręgowego w Warszawie odwołani

Źródło:
tvn24.pl
On kradł, oni kupili po "okazyjnej cenie"

On kradł, oni kupili po "okazyjnej cenie"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

92-latka wybrała się do córki, ale zapomniała, gdzie ona mieszka. Zbłąkaną seniorką zainteresowała się przechodząca kobieta. Z kolei 79-letnia mieszkanka Śródmieścia postanowiła wybrać się poza Warszawę i zgubiła się już na Muranowie. W upalne dni starsze osoby są szczególnie narażone, powinny unikać samotnych podróży i dłuższego przebywania na zewnątrz.

Wyszły z domu i w upalne dni zgubiły się w mieście. To trudny czas dla starszych osób

Wyszły z domu i w upalne dni zgubiły się w mieście. To trudny czas dla starszych osób

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wracając po imprezie do domu, "stoczył walkę" z drzewkiem w parku. Nie wiedział, że wszystko nagrały kamery monitoringu. Policjanci skierowali sprawę do sądu, młodemu mężczyźnie grozi kara grzywny do tysiąca złotych.

Po imprezie "walczył" z drzewkiem w parku

Po imprezie "walczył" z drzewkiem w parku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W ogrodzie zoologicznym w Warszawie na świat przyszedł samczyk irbisa śnieżnego, zwanego Duchem Gór. Kociak skończył właśnie sześć tygodni.

Ma słodko-puchaty wygląd, ale to "potężny drapieżnik". Duch Gór urodził się w Warszawie

Ma słodko-puchaty wygląd, ale to "potężny drapieżnik". Duch Gór urodził się w Warszawie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zaniepokojenie kota uratowało egzotycznego gościa - informuje stołeczne straż miejska. Mieszkańcy bloku na Bródnie zauważyli dziwne zachowanie swojego pupila, okazało się, że na ich balkonie pojawił się niespodziewany przybysz - gekon. Na miejsce wezwali ekopatrol.

Kot był zaniepokojony. Jego czujność wzbudził egzotyczny gość

Kot był zaniepokojony. Jego czujność wzbudził egzotyczny gość

Źródło:
tvnwarszawa.pl