Podejrzewany o uszkodzenie okna w siedzibie SLD zatrzymany. "Zabezpieczono pistolety pneumatyczne"

Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
kz/ran
Źródło:
PAP
Uszkodzona szyba w siedzibie SLDMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plUszkodzona szyba w siedzibie SLD

Rzeczniczka Sojuszu Lewicy Demokratycznej poinformowała, że okno w siedzibie partii, w którym wisiał plakat kandydata Lewicy na prezydenta Roberta Biedronia, zostało ostrzelane. Policja podała, że zatrzymała 42-latka podejrzewanego o uszkodzenie szyby. Jak dodali funkcjonariusze, mężczyzna był już wcześniej notowany między innymi za groźby karalne i posiadanie narkotyków.

Do zdarzenia doszło w Śródmieściu.

- W poniedziałek mój asystent zdejmował z okna plakat Roberta Biedronia i zauważył, że pod spodem jest dziura - przekazała Anna Maria Żukowska. - Okazało się, że jest ona wynikiem oddania strzału z broni pneumatycznej kaliber 4,5 mm - dodała.

"Ktoś na pewno celował do plakatów"

Jak poinformowała, dziury w szybach znajdują się także w restauracji, której witryny znajdują się pod oknami siedziby SLD. - Ktoś na pewno celował do plakatów Biedronia, bo policja poinformowała mnie, że wskazuje na to trajektoria lotu, że ktoś tak celował, ale trafił ciut poniżej - stwierdziła. Okno, gdzie znalazły się ślady po kuli, należy do biura rzecznika i jednocześnie jest biurem poselskim Żukowskiej.

Rzecznik śródmiejskiej policji Robert Szumiata potwierdził to zdarzenie. - Doszło do uszkodzenia szyby, najprawdopodobniej na skutek strzału z broni pneumatycznej - przekazał policjant.

"Dwa pistolety pneumatyczne i śrut"

We wtorek wieczorem do sprawy odniosła się na Twitterze Komenda Stołeczna Policji. Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o uszkodzenie okna w biurze poselskim przy Złotej.

"W miejscu zamieszkania 42-latka zabezpieczono dwa pistolety pneumatyczne i śrut w postaci metalowych kulek" - brzmi wpis na profilu KSP. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji dodał, że broń była "prawdopodobnie zasilana gazem CO2".

Zaznaczył, że mężczyzna był wcześniej notowany za posiadanie narkotyków, groźby karalne i kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających.

 

Autor:kz/ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl