Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Katamaranem, statkiem lub drewnianą szkutą. Ruszyły darmowe rejsy po Wiśle

Najnowsze

Autor:
dg/r
Źródło:
PAP
Miasto organizuje bezpłatne rejsy i spływy kajakowe po Wiśle

W ostatnim tygodniu sierpnia i we wrześniu można wziąć udział w bezpłatnym rejsie po Wiśle. Na wycieczkę po stolicy od strony wody zabiorą chętnych zarówno nowoczesne jednostki, jak i tradycyjne drewniane łodzie.

Jak poinformował ratusz, w sobotę rozpoczął się cykl bezpłatnych rejsów, podczas których eksperci oraz stermotorzyści będą opowiadać varsavianistyczne i ekologiczne ciekawostki. Wycieczki będzie można odbyć różnymi środkami wodnego transportu: od tradycyjnych drewnianych - takich jak pychówka, bat, byk, galar czy szkuta - po nowoczesne katamarany i statki.

Na rejsy obowiązują zapisy

Codzienne wycieczki będą zaczynały się w ostatnim tygodniu sierpnia o godzinie 13, od września zaś o 17. W weekendy z kolei o 11 i 13 (te godziny będą obowiązywać do końca września). Rejsy będą stratowały w Porcie Czerniakowskim oraz z bulwaru Grzymały-Siedleckiego (na wysokości pomnika Syreny) z Barki Wisława - miejsca zbiórek będą oznaczone flagami Dzielnicy Wisła. Obowiązują zapisy – rezerwacja odbywa się mailowo pod adresem lato@rejsywislane.pl i telefonicznie pod nr 501 094 461.

Organizowane będą także wycieczki śladami aktywnego wypoczynku. Goście pokładu pokonają pętlę z Portu Czerniakowskiego przez centralny odcinek Wisły, powracając w miejsce startu. W czasie rejsu zobaczą punkty do uprawiania sportów, takich jak skimboard, kajak polo, żeglarstwo, wioślarstwo, sporty motorowodne, SUP oraz lokalizacje do gry w siatkówkę plażową, a także siłownie plenerowe, park linowy oraz trasy rowerowe.

Uczestnicy rejsu będą spotykać się pod bosmanatem portu przy ul. Solec 8. Wyprawy wystartują kolejno 24, 25, 26, 28 i 31 sierpnia. W planie każdego dnia jest pięć godzinnych rejsów od godziny 12.45 do 20 (dodatkowo jeden rejs 24 sierpnia o 11.30). Rezerwacje dostępne są na stronie Fundacji Wisła Warszawie - www.wislawarszawie.pl.

Spływy kajakowe

Ponadto codziennie odbywają się spływy kajakowe, a od września do końca października w każdy weekend. Do wyboru są trzy trasy wycieczek: Port Czerniakowski - plaża Białołęka, plaża Saska - plaża Białołęka oraz plaża Białołęka - Modlin. Rezerwacje z systemem kaucyjnym odbywają się na stronie internetowej organizatora, gdzie można też znaleźć szczegóły i wskazówki dotyczące spływów.

Harmonogram atrakcji i wydarzeń można śledzić na fanpage’u na Facebooku Dzielnicy Wisła.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o należącym do Warszawy nieczynnym ośrodku wypoczynkowym nad mazurskim jeziorem:

Ośrodek wypoczynkowy w miejscowości Kobyłocha na MazurachMiasto Jest Nasze

Autor:dg/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa