Samochód na środku placu budowy

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Samochód stojący pośrodku trwających prac

Była informacja i prośba o zabranie aut z parkingu przy Rudnickiego, jeden z kierowców się nie dostosował i zostawił samochód. Teraz jego auto stoi w sercu trwających robót.

Na środku trwającej przebudowy ulicy Rudnickiego stoi zaparkowany samochód. Uwagę na niego zwrócił Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak przypomina, wcześniej był tam nieformalny parking. - Kilka miesięcy temu zostały zawieszone kartki, z prośbą o usunięcie samochodów w związku z planowaną przebudową. Wszyscy pozabierali samochody, z wyjątkiem jednego kierowcy. Auto teraz stoi pośrodku trwających robót. Straż miejska nie może zabrać tego samochodu, ponieważ nie ma on żadnych wycieków, jest zamknięty, zabezpieczony, w dobrym stanie. Nie stwarza zagrożenia w ruchu drogowym, więc nie mogą z nim nic zrobić. Drogowcy są bezradni. Okopali więc ten samochód i prowadzą prace - relacjonuje nasz reporter.

Remont

Ciąg ulic Rudnickiego-Perzyńskiego-Podczaszyńskiego jest jednym z ważniejszych na Bielanach. Łączy osiedla Piaski, Słodowiec i Stare Bielany, a dla mieszkających we wschodnim rejonie ulicy Maczka stanowi wygodny dojazd do stacji metra Słodowiec i dalej do ulicy Podleśnej przed Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jego nawierzchnia była już jednak wyeksploatowana, a komfort podróżowania obniżała także obowiązująca na kilku skrzyżowaniach organizacja ruchu. Trwająca przebudowa ciągu ulic Rudnickiego, Perzyńskiego i Podczaszyńskiego ma na celu poprawienie tej infrastruktury i usprawnienie ruchu. Remontowane są jezdnie, chodniki i drogi dla rowerów. Będzie też nowe rondo, przejścia dla pieszych, latarnie i drzewa. Jak doprecyzowali drogowcy, to wielobranżowy projekt zmian w dzielnicy. 

Chodniki już gotowe

Jak poinformował Zarząd Dróg Miejskich na większości odcinków ulic Podczaszyńskiego i Perzyńskiego zakończyła się budowa chodników. Wyjątkiem są dojścia do przejść dla pieszych. "Wynika to z tego, że na wlotach ulic podporządkowanych budowane będą wyniesione przejścia dla pieszych" - wyjaśnił w komunikacie Zarząd Dróg Miejskich.

"Wysokie zaawansowanie prac dotyczy też dróg dla rowerów wzdłuż ulicy Podczaszyńskiego. Rozpoczęliśmy tam już prace związane z układaniem warstwy wiążącej. Rozpoczęła się również budowa drogi dla rowerów oraz chodnika na ulicy Rudnickiego od strony ulicy Maczka" - doprecyzowali drogowcy.

W rejonie skrzyżowania ulic Rudnickiego i Broniewskiego rozpoczęła się budowa parkingu wraz z odwodnieniem. Jak przekazano, parking z każdym dniem nabiera docelowych kształtów.

Będzie rondo i nowa nawierzchnia

Jednak największa zmiana czeka skrzyżowanie ulic Rudnickiego i Kochanowskiego. Starą i wyeksploatowaną sygnalizację świetlną w tym miejscu ma zastąpić rondo turbinowe. Obecnie trwa przebudowa sieci gazowej, kanalizacyjnej oraz wodociągowej. Kompleksowe prace obejmą również budowę nowego oświetlenia ulicznego, wymianę podbudowy, a wszystko zwieńczy ułożenie nowej nawierzchni.

Z kolei na całym ciągu ulic Rudnickiego, Perzyńskiego i Podczaszyńskiego wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni.

Stare drzewa zostaną, przybędzie nowych

Jak poinformowali drogowcy przed przystąpieniem do realizacji przebudowy ciągu ulic Rudnickiego, Perzyńskiego i Podczaszyńskiego, przeanalizowano i poprawiono projekt zieleni pochodzący z 2017 roku. "W wielu miejscach udało się odsunąć prace od drzew, powiększając miejsce na rozwój korzeniowy. Dodatkowo stworzyliśmy też przestrzeń na wprowadzenie kolejnych szpalerów drzew" - przekazano.

W sumie na obszarze całej inwestycji zasadzonych zostanie 61 nowych drzew. Będą to klony pospolite i polne, jesiony wyniosłe, wiśnie oraz sosny czarne. Efektu dopełnią tysiące krzewów i bylin.

Doświetlone przejścia dla pieszych i nowe latarnie

Przy przejściach dla pieszych drogowcy kończą prace związane z wypuszczaniem peszli pod doświetlenia. Jak wyjaśniają peszla, to niebieska rura, którą często można zauważyć przy okazji remontów i przebudów, zwłaszcza sygnalizacji świetlnych i oświetlenia. Znajdują się w nich kable niezbędne do zasilania powstającej infrastruktury.

Jednak doświetlenia przejść dla pieszych, są tylko jednym z elementów prac związanych z oświetleniem. Na ulicach Perzyńskiego i Rudnickiego zamontowanych zostanie 37 nowych latarni. Słupy zostały już zakupione i czekają na montaż.

Na Podczaszyńskiego oświetlenie było remontowane w 2019 roku. - Wtedy ustawiliśmy tam 34 latarnie typu pastorał warszawski z 1928 roku wyposażone w energooszczędne oprawy LED - doprecyzował ZDM.

W najbliższym czasie Zarząd Dróg Miejskich planuje rozpoczęcie nowych nasadzeń krzewów na ulicy Podczaszyńskiego, Perzyńskiego oraz dalszą przebudowę sieci gazowej, wodociągowej, kanalizacyjnej, elektroenergetycznej, teletechnicznej, ciepłowniczej. Rozpoczną się również prace związane z przebudową sygnalizacji na skrzyżowaniu ulicy Rudnickiego z Broniewskiego, a także roboty związane z budową chodnika i drogi dla rowerów w ulicy Rudnickiego, czy dokończenie warstwy ścieralnej na wybudowanych już fragmentach drogi dla rowerów. Drogowcy będą pracować także nad budową wyniesionych przejść dla pieszych. "Chcemy też rozpocząć prace porządkowe na zakończonych już fragmentach" - dodano w komunikacie.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o planowanym remoncie ulicy Jana Kazimierza na Odolanach:

Jana Kazimierza na Odolanach przejdzie remont
Jana Kazimierza na Odolanach przejdzie remontMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

Autorka/Autor:mg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości

W poniedziałek rano nie działały cztery stacje na centralnym odcinku pierwszej linii metra. Powodem był pozostawiony bagaż. Uruchomiono komunikację zastępczą.

Utrudnienia w metrze przez pozostawiony bagaż

Utrudnienia w metrze przez pozostawiony bagaż

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W poniedziałek, 22 lipca po raz kolejny ulicami Warszawy przejdzie Marsz Pamięci. To hołd dla ofiar akcji deportacyjnej przeprowadzonej w getcie warszawskim.

Marsz Pamięci przejdzie ulicami Warszawy

Marsz Pamięci przejdzie ulicami Warszawy

Źródło:
PAP

W niedzielę strażacy prowadzili poszukiwania 32-latka na Wiśle w okolicy Nowego Dworu Mazowieckiego. Niestety odnalezionego mężczyzny nie udało się uratować. Równie tragicznie zakończyła się akcja ratunkowa na jeziorze Zegrzyńskim w Nieporęcie, podczas której z wody wyciągnięto 33-letniego mężczyznę.

Jednego porwał nurt Wisły, drugi zniknął w jeziorze koło mola. Młodzi mężczyźni utonęli

Jednego porwał nurt Wisły, drugi zniknął w jeziorze koło mola. Młodzi mężczyźni utonęli

Aktualizacja:
Źródło:
tvnnwarszawa.pl, PAP

"Sprawcy uderzali i kopali 32-latka, powodując obrażenia twarzy" - opisuje wydarzenia z soboty Komenda Stołeczna Policji. Powodem bandyckiego ataku było zwrócenie uwagi na zbyt głośne zachowanie w tramwaju.

Bili i kopali po głowie, bo zwrócił im uwagę, że są zbyt głośno

Bili i kopali po głowie, bo zwrócił im uwagę, że są zbyt głośno

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Panoramę Warszawy z 46. piętra można podziwiać z budynku Varso Tower, wchodzącego w skład kompleksu biurowo-usługowego Varso Place. Na tvnwarszawa.pl pokazujemy najświeższe zdjęcia.

Tak wygląda Warszawa z 46. piętra

Tak wygląda Warszawa z 46. piętra

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Skala tej inwestycji - jak na owe czasy - była potężna. Powstały o niej piosenki, zagrała też w wielu filmach. Właśnie mija pół wieku odkąd warszawiacy po raz pierwszy przejechali Trasą Łazienkowską.

"Jasna, długa, prosta, szeroka jak morze". Trasa Łazienkowska kończy 50 lat

"Jasna, długa, prosta, szeroka jak morze". Trasa Łazienkowska kończy 50 lat

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na Czerniakowskiej zderzyły się dwa samochody. Jeden przeleciał przez barierę energochłonną i zakończył jazdę na poręczy kładki dla pieszych. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Po zderzeniu wypadł z drogi i wjechał w kładkę dla pieszych

Po zderzeniu wypadł z drogi i wjechał w kładkę dla pieszych

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W niedzielę w alei Krakowskiej doszczętnie spłonął samochód osobowy. Na szczęście podróżującym osobom udało się opuścić pojazd, przed rozwinięciem się pożaru.

"Zobaczył dym wydobywający się z komory silnika". Auto doszczętnie spłonęło

"Zobaczył dym wydobywający się z komory silnika". Auto doszczętnie spłonęło

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na autostradzie A2 pod Grodziskiem Mazowieckim zapaliła się ciężarówka, przewożąca warzywa. Pojazd stanął w płomieniach, a nad okolicą unosił się gęsty dym. Do akcji gaśniczej ruszyli strażacy.

Ciężarówka w ogniu. Buchające płomienie i gęsty dym na autostradzie

Ciężarówka w ogniu. Buchające płomienie i gęsty dym na autostradzie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mieszkaniec Garwolina przejął się losem małego dzika. Przygarnął do mieszkania w bloku zwierzę, która błąkało się po lesie. Sąsiedzi wezwali policję. Mężczyźnie grozi odpowiedzialność karna.

Przygarnął do mieszkania małego dzika. Sąsiedzi wezwali policję

Przygarnął do mieszkania małego dzika. Sąsiedzi wezwali policję

Źródło:
PAP

Stołeczni policjanci skontrolowali przewoźników na aplikację. Wykryli 11 naruszeń ustawy o transporcie drogowym lub przepisów porządkowych. Posypały się mandaty, zatrzymano siedem dowodów rejestracyjnych.

Policja kontrolowała taksówki na aplikację, posypały się mandaty

Policja kontrolowała taksówki na aplikację, posypały się mandaty

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Jest pierwsza wizualizacja toru łyżwiarskiego Stegny. Wiceprezydentka Warszawy Renata Kaznowska pokazała ją w mediach społecznościowych, informując jednocześnie o ogłoszonym przetargu na wybór wykonawcy modernizowanego obiektu.

Tak ma wyglądać tor łyżwiarski Stegny. Jest przetarg

Tak ma wyglądać tor łyżwiarski Stegny. Jest przetarg

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokuratura Rejonowa w Otwocku bada okoliczności śmierci 11-miesięcznej dziewczynki, która zmarła w tamtejszym szpitalu. Z ustaleń reportera tvnwarszawa.pl wynikało, że w szpitalu zabrakło specjalistycznego sprzętu, dlatego do placówki wezwano zespół ratownictwa medycznego. Wykonana została już sekcja, ale śledczy wciąż czekają na jej wyniki.

W szpitalu nie było sprzętu, zmarła 11-miesięczna dziewczynka. Prokuratura zabezpieczyła monitoring

W szpitalu nie było sprzętu, zmarła 11-miesięczna dziewczynka. Prokuratura zabezpieczyła monitoring

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dokładnie w trzecią rocznicę tragicznego wypadku w samym centrum Warszawy zapadł wyrok na kierowcę porsche. Mężczyzna pojednał się z rodziną ofiary, a ta zgodziła na karę w zawieszeniu. Sędzia był jednak innego zdania i uznał, że Patryk D., który pędził Marszałkowską prawie 140 kilometrów na godzinę, musi trafić za kratki.

Pędził białym porsche, uderzył w pieszego o kulach. Wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku

Pędził białym porsche, uderzył w pieszego o kulach. Wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku

Źródło:
tvnwarszawa.pl