Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Parada Równości 2020. Organizatorzy podali datę

Warszawa | Najnowsze

Autor:
ab
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
TVN24Parada Równości [archiwalne]

Warszawska Parada Równości po raz 20. przejdzie ulicami stolicy. Organizatorzy poinformowali, że jubileuszowa edycja odbędzie się 20 czerwca 2020 roku. Motyw przewodni wydarzenia to dżungla.

- Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na przyszłoroczną jubileuszową XX Paradę Równości. Nadchodzi wielkie święto miłości i akceptacji – zachęca Julia Maciocha, prezeska Fundacji Wolontariat Równości, od trzech lat organizatorka Parady Równości w Warszawie.

Głównym motywem będzie dżungla

"Parada Równości jest najważniejszym świętem wszystkich osób, dla których wolność, równość i wzajemna tolerancja stanowią wartości nadrzędne" - czytamy w komunikacie organizatorów. Głównym motywem oprawy graficznej przyszłorocznego wydarzenia będzie dżungla, co nawiązuje do jednego z postulatów Parady wzywającego do ochrony środowiska.

Wydarzenie od trzech lat organizowane jest przez zespół wolontariuszek i wolontariuszy. Według szacunków organizatorów, w poprzedniej edycji Parady wzięło udział ponad 80 tysięcy osób.

Sprzeciw wobec nietolerancji

Parada Równości po raz pierwszy przeszła ulicami Warszawy w 2001 roku. Organizatorzy głoszą, że ich celem jest sprzeciw wobec nietolerancji i wykluczeniu. Warszawską Paradę Równości organizuje środowisko LGBTQ+. Za oficjalną organizację wydarzenia odpowiada Fundacja Wolontariat Równości, a za jego kształt komitet organizacyjny, do którego - jak twierdzą organizatorzy w mediach społecznościowych - może wstąpić każda osoba, instytucja, organizacja i firma.

Organizatorzy upominają się również o prawa mniejszości wyznaniowych, etnicznych, osób z niepełnosprawnościami i innych grup uważanych przez nich za dyskryminowane.

Jak stwierdził prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, Parada Równości to uczenie postawy otwartości i tolerancji.

- Byłem na takich paradach już kilkukrotnie i widziałem tam uśmiechniętych ludzi. To przede wszystkim podstawa do tego, żeby rozmawiać o tolerancji, a Warszawa jest miastem otwartym i tolerancyjnym - mówił.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o poprzedniej edycji Parady Równości:

"Wolność, równość, miłość". Parada Równości przeszła przez centrum

Przemówienie Rafała Trzaskowskiego TVN24
wideo 2/3

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

ab