Zapadła się jezdnia na Wisłostradzie

Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Na Wisłostradzie ogromne utrudnieniaTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl Na Wisłostradzie ogromne utrudnienia

Na Wisłostradzie na wysokości Cytadeli zapadła się jezdnia przy studzience. Przez kilka godzin były duże utrudnienia w ruchu.

Jak poinformował w środę po godzinie 18 Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl, były ogromne korki w kierunku Mokotowa. - Zapadła się jezdnia przy studzience na lewym pasie. Na miejscu są policja, pracownicy miejskich wodociągów oraz służby drogowe. Blokują jeden pas Wisłostrady, przez co trasa korkuje się - opisywał.

Informację potwierdził Rafał Markiewicz z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. - Zapadła się studzienka. Załoga policji zabezpiecza to miejsce na czas pracy służb porządkowych - przekazał nam policjant.

Jak zauważył nasz reporter, miejsce awarii jest niefortunne. - Doszło do niego niemal na granicy dwóch pasów. Prawdopodobnie załatanie dziury będzie wymagało zamknięcia na jakiś czas obu - tłumaczył Zieliński.

O awarię zapytaliśmy rzecznika Zarządu Dróg Miejskich Jakuba Dybalskiego. - Obniżyła się jezdnia wokół studzienki na lewym pasie. Zabezpieczamy to miejsce, naprawiać je będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Prawdopodobnie potrwa to do późnego wieczora - przekazał nam tuż przed godziną 19 Dyblaski.

Kwadrans po godzinie 20 wicedyrektorka ZDM Karolina Gałecka napisała na Twitterze, że trwają "intensywne prace naprawcze po zapadnięciu jezdni". Droga miała być przejezdna około 22.

Tuż przed godziną 21 rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Marek Smółka przekazał nam, że trwają prace zmierzające do usunięcia awarii. - Nasze ekipy będą działały aż do skutku. Szacunki ZDM, które mówią o zakończeniu prac około 22 są słuszne. Na pewno do jutra działania powinny się już zakończyć - powiedział rzecznik.

Dodał też, że równocześnie spółka ustala, co mogło być przyczyną zapadnięcia się studzienki.

Przed godz. 22.30 powiadomił nas, że prace są zakończone i za chwilę zostanie odblokowany pas. Co spowodowało awarię? - Prawdopodobną przyczyną mogło być rozszczelnienie na połączeniu odwodnienia Wisłostrady z naszą studzienką - podsumował Smółka.

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl